RU

Клюєв про асоціацію з ЄС: Україна виконає всі умови Євросоюзу

25.04.2013, 14:05
Клюєв про асоціацію з ЄС: Україна виконає всі умови Євросоюзу - Фото
Андрій Клюєв
Секретар РНБО України Андрій Клюєв заявляє, що всі необхідні умови для підписання угоди про асоціацію Україна-Євросоюз будуть виконані.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі РНБО, за підсумками візиту до Брюсселя Клюєв повідомив, що це питання стало предметом обговорення з його європейськими партнерами, в тому числі, і з європейським комісаром з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефаном Фюле. "З десяти законів прийнято вже чотири, два з яких у першому читанні. Я сподіваюся, що парламент повернеться з травневих канікул, до кінця місяця все інше законодавство також буде прийнято. Я впевнений в тому, що 71 пункт буде виконаний", - сказав Клюєв .

Говорячи про зустріч з європейським комісаром з питань торгівлі Карлом де Гухтом, секретар РНБО повідомив, що сторони досягли домовленості про те, що для вирішення проблемних питань у Брюссель після травневих свят буде направлена ​​група експертів з числа групи СОТ на чолі з керівником головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації президента Андрія Гончарука.

Оцінку візиту, за даними прес-служби РНБО, також дав і європейський комісар Фюле, який заявив, що "пакет документів, прийнятий Україною для забезпечення гарантування європейської політики співпраці, відображає резолюція підписання угоди про асоціацію до саміту Східного партнерства.

У той же час, за даними газети КоммерсантЪ-Украина, на зустрічі в Брюсселі Клюєв дав зрозуміти, що українська влада не вважає за необхідне виконувати односторонні вимоги ЄС і орієнтуються лише на документи, узгоджені обома сторонами.

За даними газети, нібито Україна зажадала викреслити з підсумкової заяви саміту згадки про найбільш болючі проблеми. Наприклад, Київ не визнає існування практики виборчого правосуддя, яку Брюссель вимагає припинити. Сторона української влади наполягає, що мова може йти лише про необхідність "уваги до судових справ, що викликають особливу стурбованість".

Крім того, в заяві саміту не згадується прізвище  Юлії Тимошенко, яка була присутня в списку критеріїв, наданих Брюсселем. Також Україна, всупереч вимогам ЄС, що не бере на себе зобов'язання прийняти Виборчий кодекс.


Досьє на Андрія Клюєва
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини