Клімкін розкрив, як Україна відреагує на повернення Росії в ПАРЄ

12.06.2019, 14:05
Клімкін розкрив, як Україна відреагує на повернення Росії в ПАРЄ - Фото
Павло Клімкін (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Україна не стане робити "формальні ввічливі жести" в сторону Парламентської асамблеї Ради Європи, якщо та поверне права делегації РФ, так як в цьому випадку євроінститутами себе дискредитує. Про те, як буде діяти офіційний Київ, якщо відбудеться такий сценарій, розповів глава МЗС Павло Клімкін, пише Європравда.

"Якщо Росія отримає бажану індульгенцію, що не зробивши ніяких поступок, то наші підходи до участі в Раді Європи стануть більш прагматичними", - пояснив він.

За його словами, Україна не стане підтримувати кроки, які "не мають нічого спільного із захистом прав людини, а лише службовців прикриттям політичних інтересів".

Клімкін пише, що при спілкуванні в ЄС кидається в очі різниця в аргументації європарламентарів і топ-дипломатів: у перших "переважає прагнення прийти до нового статус-кво з РФ, не списавши всі гріхи, але трохи прикривши очі".

Міністр пояснив, що в Європі, аргументуючи на користь Москви, напирають на те, що в разі виключення Росії з РЄ росіяни залишаться "беззахисним перед обличчям репресивної держмашини", тобто без останньої інстанції в особі ЄСПЛ.

Камбек росіян в ПАРЄ не стане кінцем світу, пише глава МЗС, але буде потенційним кінцем довіри в РЄ: і в цьому випадку міжнародні партнери будуть нести частку відповідальності за деградацію "Мінська".

На початку червня в комітеті ПАРЄ пройшов проект резолюції, який дає РФ лазівку для повернення в цю структуру попри те, що країна не виконала міжнародні зобов'язання, зокрема, по Україні.

Читайте також: Ар'єв закликає Зеленського відреагувати на ситуацію в ПАРЄ

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Подставить плечо: Как бизнес спасает государство в период кризиса