Клімкін про звільнення моряків: Питання буде вирішене

16.07.2019, 13:35
Клімкін про звільнення моряків: Питання буде вирішене - Фото
Павло Клімкін (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

Міністр закордонних справ Павло Клімкін  відмовився що-небудь конкретно коментувати по темі можливого звільнення з РФ моряків-військовополонених ВМС України, зазначивши лише, що "існують політико-юридичні конструкції, які дозволяють Росії звільнити їх в будь-який момент". За його словами, зараз будь-яке слово може вплинути на терміни і умови цього процесу, пише Настоящее время.

"Робити вигляд, що навіть теоретично можливо, що наші моряки здійснили злочин, - це зганьбити моряків, які й самі кажуть, що не скоювали ніякого злочину. Є позиція всього світу, є рішення Міжнародного трибуналу, що вони повинні бути звільнені! Невідкладно й беззастережно", - сказав він.

Клімкін зазначив, що для цього потрібно лише політичне рішення в Кремлі.

"Якщо приймемо їх умови по морякам, Росія цим скористається з нашої позиції по Криму, в міжнародних судах, всьому, куди ми йдемо. І скаже, що насправді не було російської агресії. Це дуже комплексне питання", - пояснив він.

Міністр відмовився коментувати заяву п'ятого президента Петра Порошенка про шанси в 90%, що моряків відпустять до 21 липня.

За словами глави МЗС, контакти президента країни-окупанта Володимира Путіна з лідерами інших країн дають йому. Климкіну, "підстави сказати, що питання буде вирішене, але коли і як - я сказати не можу і не хочу".

Він також не став коментувати дані ЗМІ про те, що моряків нібито можуть обміняти на пропагандиста Кирила Вишинського: "Спочатку люди, а потім коментарі".

25 листопада 2018 року на південь від Кримського моста росіяни атакували українські кораблі, захопивши їх з моряками.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA РадниківВласть советов. Как устроен Офис президента Зеленского