RU

Клімкін назвав "амбітні, але реальні" терміни вступу в ЄС

13.06.2019, 14:34
Клімкін назвав
Павло Клімкін (фото - Андрій Гудзенко/LIGA.net)

При найоптимістичніших розкладах Україна зможе вступити в ЄС приблизно в 2035 році. Такий прогноз, пояснюючи свою вчорашню заяву про перспективи членства, дав в Facebook глава МЗС Павло Клімкін.

Міністр сказав, що через його слова, що через 5-10 років України в ЄС не буде, "хтось засмутився, хтось протверезів".

Як пояснив Клімкін, в найближчій перспективі скепсис більшості країн-членів ЄС до розширення блоку навряд зміниться на краще, але при вдалому перебігу процесів після 2025-го в України "з'явиться реальний шанс отримати європерспективу".

"Амбітні, але можливо. Нагадаю, що для цього потрібна згода всіх країн-членів ЄС. Тому до тих пір ми повинні реально стрибнути вище голови, щоб змінити Україну і українців", - зазначив він.

Після цього почнуться так звані передвступні переговори, які через євробюрократію можуть розтягнутися надовго, вважає глава МЗС. За його словами, з моменту подачі країною заявки на членство до його отримання (при відсутності проблем) останнім часом проходило в середньому 10-12 років.

"Тому вважаємо, тут нічого надскладного, шкільна арифметика: +/- 2035. Амбітно, але реально", - резюмував він.

За два роки безвіза близько 9 млн громадян отримали біометричні паспорти для виїзду за кордон. Безвізом за цей період скористалися майже 3 млн українців.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини