RU

Клімкін: Україна може почати шукати альтернативу НАТО

17.04.2015, 16:43
Клімкін: Україна може почати шукати альтернативу НАТО - Фото
Павло Клімкін, фото EPA
Якщо Україна не отримає гарантії від НАТО, то буде змушена шукати інші варіанти забезпечення безпеки. Ці варіанти можуть створити для партнерів України набагато більшу небезпеку, ніж можливе членство України в НАТО. Про це міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю Європейській правді.

"Я вважаю, що НАТО багато років свого існування було сконцентровано на статтю 5 - на зобов'язаннях про взаємну оборону, на hard security. А ми говоримо, що у нас відбувається гібридна війна. Я на 100% не впевнений, чи є у НАТО повна готовність відображати подібні або майбутні гібридні війни, і чи є на сьогодні структура НАТО оптимальної для цього. Звичайно, НАТО адаптується. Тому я завжди абсолютно відверто кажу, що для нас участь у структурах та гарантії абсолютно критичні. Але якщо Україна не отримає гарантії від альянсу, то ми будемо змушені шукати інші варіанти", - заявив Клімкін.

За словами Клімкіна, сьогодні в НАТО немає консенсусу з багатьох питань розвитку самого альянсу.

"НАТО - досить складно структурована організація, в якій є, наприклад, Канада і Туреччина. Тобто багато чого буде залежати від розвитку НАТО найближчим часом", - підкреслив Клімкін.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини