Клімкін - Нідерландам: Угода з ЄС коштувала нам життів

28.10.2016, 15:56
Клімкін - Нідерландам: Угода з ЄС коштувала нам життів  - Фото
Павло Клімкін
У МЗС України переконані, що політичне і юридичне рішення проблеми ратифікації Нідерландами угоди між Україною і ЄС буде знайдено. Про це сьогодні на брифінгу заявив міністр закордонних справ України  Павло Клімкін, корреспондент ЛІГА.net.

Клімкін наголосив, що це питання внутрішньої політики Нідерландів, їх відносини до Європейського союзу, а також це питання спільної відповідальності Євросоюзу, оскільки угода була підготовлена і схвалена відповідно до мандату ЄС.

"Угода була схвалена всіма урядами, ратифікована в тому числі і голландським парламентом. І зараз внутрішньополітична ситуація, яка характеризується скептичним ставленням частини голландців ні до України, а до Європейського союзу, і бажання деяких політиків показати, що Голландія може впливати на рішення Європейського союзу, дійсно шкодить ратифікації", - зазначив він.

Клімкін повідомив, що сьогодні має відбутися засідання голландського уряду, на якому може бути прийнято рішення, чи продовжити консультації з Брюсселем, щоб знайти прийнятну формулу ратифікації, або відкласти це питання до тих пір, поки в Голландії не пройдуть вибори, заплановані на 15 березня 2017 року.

Клімкін наголосив, що керівництво України в тісному контакті з керівництвом ЄС і представниками Голландії обговорюють цю проблему, і політична і юридична формула рішення буде знайдено.

"Але я чітко сказав в Нідерландах, що для нас це не тільки питання зони вільної торгівлі і не тільки знаходження юридичного або політичного рішення. Для нас це дуже емоційне питання, оскільки Майдан почався, коли Янукович не підписав цю угоду. Ця угода коштувала життів. І Україна продемонструвала, що ми здатні і продовжуємо боротися за європейську інтеграцію. Без нас європейського проекту насправді бути не може. І чим швидше все це зрозуміють, перестануть грати на популістських настроях і продемонструють реальні лідерські якості, тим, я вважаю, буде краще в першу чергу для Європейського союзу", - підкреслив Клімкін.

Раніше прем'єр Нідерландів заявив, що рішення про ратифікацію угоди про асоціацію Україна-ЄС буде прийнято до 1 листопада.

Президент України Петро Порошенко сьогодні проведе телефонні переговори з президентами Європейської Ради, Єврокомісії, Європарламенту про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і надання Євросоюзом безвізового режиму для українців.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю