Клімкін: Донбас для РФ - троянський кінь дестабілізації України

30.08.2016, 13:49
Клімкін: Донбас для РФ - троянський кінь дестабілізації України - Фото
Павло Клімкін

Тимчасово окупований Донбас керівництво Росії хоче використовувати в якості "гальма" для модернізації України, вважає глава МЗС Павло Клімкін

Між Росією і Україною йде класична "гібридна гаряча війна", причому тимчасово окуповані території Донбасу Кремлю потрібні тільки для того, щоб не дати країні побудувати демократичну і розвинену державу. Таку думку в інтерв'ю російській радіостанції Эхо Москвы висловив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Холодна війна була багато років тому між Радянським Союзом і Заходом. На жаль, це (між РФ і Україною, - ред.) не холодна війна, а гаряча, в тому сенсі, що це гібридна агресія, яка не мала місця раніше бути. Це існує в усіх сферах - у військовій, через економіку, через пропаганду, на жаль, через відносини людей, через їх сприйняття", - сказав глава МЗС.

Саме з цієї причини нинішня політика Кремля щодо України, за словами Клімкіна, є "класичною гібридною гарячою війною".

"(Війна, - ред.) ведеться, починаючи з окупації Криму, зараз через фактично окупацію Донбасу і спробу створення там російського протекторату. Я не знаю, навіщо це потрібно Росії, але це саме спроба російського протекторату, бажання його легітимізувати і потім, як своєрідного троянського коня, використовувати для подальшої дестабілізації в Україні", - пояснив міністр.

Читайте також: Росія готується до нової війни - Gazeta Wyborcza

За словами Клімкіна, Росія розв'язала війну проти України для того, щоб не дати країні уникнути впливу Москви, і з метою переділу сфер впливу в світовому масштабі.

"Оскільки я вважаю, що Росії Донбас не потрібен (він не потрібен Росії за визначенням, проте з цим, звичайно, можна дискутувати і, мабуть, не всі в Росії зі мною погодяться), то все те, що відбувається навколо Донбасу, є спробою дестабілізувати Україну не тільки як держава, а й як суспільство, яке будує себе в логіці демократичних і європейських цінностей, а також спробою прийти на основі всієї цієї низки фантомів до якогось перезавантаження Ялти, до перерозподілу - це трошки спрощено, але, тим не менше, - найрізноманітніших сфер впливу", - зазначив він.

Читайте також: Пентагон: При вторгненні РФ вдарить в Донбасі, а не у Криму - WSJ


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить