RU

Клімкін-аерофізік: Україна не замішана в ракетному скандалі

22.08.2017, 10:43
Клімкін-аерофізік: Україна не замішана в ракетному скандалі - Фото
Павло Клімкін

Технічна документація зі створення балістичних ракет в Україні охороняється гранично ретельно, і будь-які спроби викрасти їх, передати другій стороні або перенести "в голові" окремого фахівця є практично неможливими. Про це в говориться в заяві міністра закордонних справ Павла Клімкіна, яку опублікувало американське видання The New York Times.

14 серпня 2017 року NYT з посиланням на припущення ракетного експерта Майка Еллемана опублікувало статтю, в якій говориться, що успіх ракетної програми КНДР став можливий не в останню чергу нібито завдяки покупці двигунів з "українського заводу з історичними зв'язками з Росією". При цьому він не виключив, що двигуни РД-250 могли бути передані КНДР російським Енергомашем і допустив ймовірність, що частини цих ракетних силових установок до сих пір можуть зберігатися на російських заводах.

"Мене стривожили речення в вашій статті про те, що Україна може постачати ракетні технології до Північної Кореї. У статті йдеться про те, що КНДР використовує двигун РД-250, потім підтверджується, що РД-250 був розроблений в Росії, а потім перестрибують до того, що це пов'язано з витоком технології з України. Однак ніяких доказів на підтримку таких претензій не було надано", - йдеться в заяві глави МЗС.

Клімкін наголосив, що як міністр закордонних справ України і аерофізік, він може запевнити - Україна не замішана в розробці ракетної програми Північної Кореї.

"Виробничі лінії для створення цих типів ракет в Україні було знято з експлуатації в 1992 році. Такі знання не можуть переноситися в головах окремих вчених-ізгоїв, оскільки інструкції (інформація і схеми ракетних технологій, - ред.) є частиною комплексних настанов, які знаходяться в високонадійних місцях під охороною наших сил безпеки. Злочинцям отримати до них доступ практично неможливо, також будь-які зусилля отримання матеріалів, - ред.) не залишаться непоміченими владою", - пояснив міністр.

При цьому Клімкін засумнівався в тому, що Пхеньян міг домогтися нинішнього прогресу по своїй ракетній програмі без сторонньої допомоги.

"Світова спільнота повинна тепер спільними зусиллями провести міжнародне розслідування, щоб з'ясувати, хто несе за це відповідальність", - резюмував він.

Секретар РНБО Олександр Турчинов спростував постачання будь-яких ракет або військових технологій з України до Північної Кореї. Пізніше це ж зробили на заводі Південмаш та у Державному космічному агентстві. Публікації в зарубіжних ЗМІ на Південмаші та в Мінінформполітики вважають провокацією і кампанією дискредитації України з боку російських спецслужб.

Президент Петро Порошенко доручив експертам під головуванням секретаря РНБО перевірити дані New York Times; США привітали такий підхід України до вирішення проблеми. Західна розвідка припустила, що КНДР може збирати ракетні двигуни без імпорту запчастин.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини