RU

Кирило привіз в Україну "руський мир"

27.07.2011, 10:34
Кирило привіз в Україну
b18bae94a787f28aa538be221bd0e6e0.jpg

Кирило привіз в Україну "руський мир"

Вчора до Києва прибув Патріарх Московський і всієї Русі Кирил (Гундяєв). Це п'ятий візит голови Російської православної церкви (РПЦ) в Україну, і цього разу він приурочений до святкування 1023-річчя Хрещення Русі. Проти прибуття Патріарха Кирила традиційно виступили націоналісти, які вважають, що його приїзд переслідує політичні цілі. Про це пише Комерсант-Україна в статті "Патріарх Кирил вірний ідеалам".

Газета нагадує, що перед вильотом в Київ голови РПЦ його прес-служба розповсюдила звернення до віруючих Росії, України і Білорусі, витримане в дусі концепції "руського миру". "Київська хресна купіль навіки зв'язала загальною історичною долею єдинокровні народи Росії, України і Білорусі. Ця поворотна подія на сторіччя визначила національну ідентичність східних слов'ян, задавши вектор їх духовно-етичного і культурного розвитку", - йдеться в посланні. За останні два роки це вже п'ятий візит Кирила в Україну. На цей раз він приурочений до святкування 1023-ої річниці Хрещення Русі.

Вчора вдень, пише видання, коли Патріарх ще знаходився в Москві, у Києві біля посольства РФ зібралися противники його візиту в Україну. Висловити протест прийшли близько 60 активістів Конгресу українських націоналістів (КУН) і УНА-УНСО. Скандуючи "Геть московського попа!", вони зайняли майданчик перед посольством і розгорнули партійні, національні прапори, а також державний прапор Грузії.

Мітингувальники не пошкодували критики на адресу предстоятеля РПЦ. Так, голова секретаріату КУН Володимир Манько заявив, що "такі часті візити Кирила в Україну не є випадковими". "Так званий Патріарх Кирил, колишній кадебешник, громадянин Росії Гундяєв явно виходить за рамки пастирської діяльності. Його слова про "руський мир" є політичними заявами", - сказав Манько, зазначивши, що РПЦ "хоче за рахунок України посісти пануюче місце в світовому православ'ї".

"Але цього не буде. Коли українські православні церкви Московського і Київського патріархатів об'єднаються в єдину церкву, вона стане найбільшою помісною церквою в світі за кількістю приходів. Саме цього і боїться Кирил, вносячи смуту в українські справи", - додав Манько.

Його підтримав голова київської міської організації УНА-УНСО Ігор Мазур: "Ми принесли грузинський прапор, тому що ми вітаємо візит грузинського Патріарха Ілії II (голова Грузинської православної церкви прибув до Києва 25 липня, - ред.), - сказав Мазур. - Він не несе нам "грузинського" або "кавказького миру", він просто приїхав помолитися біля древніх київських святинь, тому ми вітаємо його як друга".

Патріарх Кирил прибув в Україну близько 17:00. Програма його візиту передбачає, зокрема, зустріч з Патріархом Ілією II, проведення святкового молебня на Володимирській гірці 27 липня і участь в божественній літургії в Києво-Печерській лаврі 28 липня з нагоди річниці Хрещення Русі.

Учора Патріарх Кирил відвідав Києво-Печерську лавру, де зустрівся з головою Української православної церкви Московського патріархату митрополитом Володимиром (Сабоданом). Кортеж голови РПЦ зупинився біля воріт одного з храмів нижньої Лаври. Дорогу в храм вистелили квітами, по яких, благословляючи віруючих, пройшов голова РПЦ. Привітати його зібралося не більше ста чоловік, що тримали в руках плакати з написами: "Православні за єдність російської церкви" і "Україна, Росія, Білорусь - єдина свята Русь". Охорона не допустила віруючих в храм, через що ті були вимушені молитися за огорожею.

Митрополит Володимир звернувся до Патріарха Кирила з проханням помолитися за українську православну церкву і Україну. Голова РПЦ коротко нагадав присутнім, що православ'я на Русі пішло саме з Києва. "Нехай господь благословить нашу єдину церкву", - закінчив він свою промову, після чого разом з єпископами покинув храм. Коли охорона дозволила віруючим вийти із-за огорожі, частина з них кинулася збирати квіти, по яких пройшов Патріарх.

Нагадаємо, у вівторок патріарх Кирил відвідав Свято-Успенську Києво-Печерську лавру.

Сьогодні, 27 липня, на Володимирській гірці у Києві Кирил, Ілія II і митрополит Київський Володимир відслужать святковий молебень.

У четвер - в день пам'яті святого князя Володимира і свято хрещення Русі - Кирило очолить літургію в Лаврі, покладе квіти до Вічного вогню і до пам'ятника жертвам Голодомору.

Патріарх Кирил: біографія та добірка новин>>>
Україно-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини