RU

Кириченко: Вбивство Щербаня замовила Тимошенко

15.05.2013, 17:36
Кириченко: Вбивство Щербаня замовила Тимошенко - Фото
Петро Кириченко
Свідок у справі про вбивство Євгена Щербаня Петро Кириченко дає в суді вільні свідчення.

"Лазаренко сказав, що є загроза для Тимошенко І запитав, чи немає у мене знайомого кримінального авторитета. Я знав Мільченка, на той час він саме вийшов з в'язниці. Я їх (Лазаренка і Мільченка) відвіз на дачу в Пущу-Водицю. Вони довго говорили. Потім Лазаренко мені сказав, що Мільченку треба заплатити $3 млн. Як я тоді зрозумів, це гроші за безпеку Тимошенко", - сказав Кириченко, передає кореспондент  ЛІГАБізнесІнформ.

Пізніше, за словами Кириченка, вони разом поїхали до Лазаренка. "Він (Лазаренко) дістав півмільйона доларів з сейфу і сказав, щоб я передав Матросу, що я і зробив", - сказав Кириченко.

"Але пізніше Матрос почав мені телефонувати і питати, де інші гроші. Я запитав, чому ти мені дзвониш. Він сказав, що Тимошенко і Лазаренко перестали з ним спілкуватися і відповідати на дзвінки", - додав свідок.

"Коли я зустрів з Тимошенко і запитав, чому вона не розплачується, що це серйозні люди і можуть бути неприємності. Але вона мені почала говорити щось на зразок того, що у Щербаня були вороги і його могли вбити й інші. Я тоді не знав, за що ці гроші ", - сказав Кириченко.

Він додав, що пізніше, коли говорив з Лазаренком, той сказав: "Не хвилюйся, Юля заплатить".

"У підсумку Лазаренко дав мені команду, я розплатився з Матросом, а частину грошей, вже коли він помер, віддав його дружині", - сказав Кириченко.

Крім того, Кириченко сказав, що у Тимошенко з Лазаренком були інтимні стосунки. "У них зав'язалися близькі інтимні стосунки і вона серйозно впливала не його. Він виконував будь-які її прохання. Вона командувала ним, а не він нею".

Також на допиті Кириченко сказав, що кримінальний авторитет Олександр Мільченко особисто сказав йому, що Тимошенко і Лазаренко було винні йому грошей за вбивство Щербаня. "Мільченко підтвердив, що ці гроші були за вбивство Щербаня. Він розповів, за що вони повинні були йому гроші, а саме - за вбивство Щербаня", - зазначив Кириченко.

Він розповів, що оскільки гроші не платили, в голосі Мільченко при цій розмові звучала загроза.

Прокурор уточнив, чи називав при цьому Матрос чітко слово "вбивство". "Ми чітко розуміли, про що йшлося. Говорилося "Зробили роботу, прибрали Щербаня ", - відповів він.

На уточнююче питання, хто з них був ініціатором, Кириченко сказав, що "швидше за все, Тимошенко".

Нагадаємо, сьогодні Петро Кириченко, компаньйон Павла Лазаренка, почав давати свідчення в онлайн-режимі з консульства в США.

Засідання суду не один раз переносилися. Юлія Тимошенко жодного разу не була присутня на засіданні суду у цій справі, але заявляла, що Кириченко вже взяв на себе "тягар лжесвідчення".

Раніше в ЗМІ писали, що українська влада за допомогою кримінальної справи проти дружини Кириченко отримала від нього необхідні свідчення, які нібито підтверджують провину Тимошенко у вбивстві Щербаня.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини