12.06.2018, 13:47

Київ передав в Гаагу докази підтримки тероризму Росією

Київ передав в Гаагу докази підтримки тероризму Росією - Фото
Ілюстративне фото: Андрій Гудзенко/LIGA.net

Черговий позов України проти РФ про порушення міжнародних конвенцій налічує 17,5 тисячі сторінок тексту і міститься в 29 томах

Реклама
Реклама

Україна подала до Міжнародного суду ООН в Гаазі черговий позов проти Росії, в якому зібрала докази підтримки державою-агресором тероризму і расової дискримінації. Про це у своєму  Facebook повідомив президент Петро Порошенко.

Глава держави назвав "дуже символічним" те, що суд визначив 12 червня - День Росії - для подачі меморандуму по справі України проти РФ про порушення Міжнародної конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

За словами Порошенка, "весь світ переконує Росію визнати неправомірність її дій і забратися з окупованих районів Донбасу та Криму", проте в Кремлі продовжують брехати, що РФ не причетна до окупації, терактів, обстрілу, дискримінації українців і кримських татар.

Президент підкреслив, що поданий Києвом меморандум містить "надзвичайну, як для практики суду ООН, кількість доказів", щоб "ні у кого не залишилося сумнівів, що Росія зробила протиправні дії і повинна понести за це відповідальність".

Глава МЗС Павло Клімкін так прокоментував подачу меморандуму: "Сьогодні РФ отримає від нас своєрідний "подарунок "в МС ООН. Він важить близько 90 кг, складається з 17,5 тисячі сторінок тексту і міститься в 29 томах".

18 травня 2018 року Міжнародний суд ООН зажадав у РФ звіт про те, як виконується наказ Гааги річної давності про необхідність відновити діяльність забороненого окупантами Меджлісу кримськотатарського народу і про забезпечення в Криму україномовної освіти.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама