RU

Київська прокуратура завела справи на Портнова і Лукаш

28.05.2014, 15:03
Київська прокуратура завела справи на Портнова і Лукаш - Фото
Олена Лукаш
Прокуратура Києва зареєструвала кримінальні провадження за фактами вчинення протиправних дій колишнім заступником голови адміністрації президента України Андрієм Портновим і екс-міністром юстиції Оленою Лукаш. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі прокуратури.

У червні 2010 року Портнов, використовуючи своє службове становище, незаконно очолив кафедру конституційного права Київського національного університету імені Т. Шевченка, а також заволодів коштами університету, сказано в повідомленні. "Він жодного разу не з'являвся на лекціях, але при цьому отримував зарплату", - пояснив заступник прокурора міста Києва Андрій Приз. Крім того, з метою незаконного впливу на судову систему України вже як представник вищого навчального закладу Портнов став членом Вищої ради юстиції.

За цими фактами порушено кримінальне провадження  за ч. 2 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Також прокуратурою Києва внесено відомості до Єдиного реєстру про вчинення колишнім міністром юстиції України Оленою Лукаш кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 367 (службова недбалість), ч. 2 ст. 361 КК України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), пов'язаних з припиненням роботи всіх Єдиних та Державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України.

Так, Лукаш в жовтні 2013 року, займаючи посаду міністра юстиції України, дала вказівку в.о. генерального директора ДП Інформаційний центр Міністерства юстиції України внести незаконні зміни в комп'ютерні програми, що забезпечують функціонування Єдиних та Державних реєстрів. У результаті таких дій у роботі реєстрів відбулися збої, що призвело до несанкціонованого блокування інформації і спотворення процесу її обробки, кажуть у прокуратурі.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини