Київ закликав Москву швидше розслідувати трагедію з рибалками

30.08.2013, 14:33
Київ закликав Москву швидше розслідувати трагедію з рибалками - Фото
Леонід Кожара

Стурбованість України викликає тривала відсутність належної реакції російської сторони на дії прикордонників

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара стурбований тривалою відсутністю реакції Росії на дії російських прикордонників, які потопили катер з українськими рибалками в Азовському морі, і просить допустити до розслідування Україну. Про це йдеться в його листі на адресу міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

Як повідомляє прес-служба МЗС, Кожара нагадав, що сучасний етап українсько-російських відносин характеризується "високою динамікою політичного діалогу". "У цьому зв'язку змушений звернутися до вас з питання, пов'язаного з розвитком ситуації навколо інциденту, що стався 17 липня 2013 року в Азовському морі, в результаті якого загинули четверо громадян України, а один отримав серйозні травми", - йдеться в листі.

Кожара пише, що російська сторона провела пошуково-рятувальні заходи та надала допомогу у поверненні тіл загиблих в Україну. "Разом з тим, враховуючи трагічні наслідки даного інциденту, ми розраховуємо на проведення об'єктивного і всебічного розслідування всіх обставин того, що сталося", - додав він.

За його словами, стурбованість України викликає тривала відсутність належної реакції російської сторони на дії співробітників Прикордонної служби ФСБ Російської Федерації, - зокрема, "певні питання виникають з приводу адекватності застосованих ними заходів".

Українська сторона вважає, що встановленню істини і недопущенню трагедій у майбутньому сприяла б участь у цьому процесі українських компетентних органів. "Пропоную провести найближчим часом консультації з консульсько-правової проблематики на чолі з керівниками профільних департаментів наших міністерств", - зазначив Кожара.

Крім того, Кожара стурбований неможливістю повернення в Україну рибалки Федоровича, якому в Росії пред'явили звинувачення в "незаконному видобутку водних біологічних ресурсів". Українська сторона готова забезпечити проведення необхідних слідчих дій з Федоровичем на території України.

"Беручи до уваги широкий резонанс цієї справи в українському суспільстві, звертаюся до вас з проханням сприяти у якнайшвидшому позитивному вирішенні даного питання в дусі стратегічного партнерства і на основі відповідних міжнародно-правових документів", - підсумував Кожара в листі до Лаврова.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Можно ли меньше вредить здоровью, не бросив курить?