RU

Київ закликав Москву швидше розслідувати трагедію з рибалками

30.08.2013, 14:33
Київ закликав Москву швидше розслідувати трагедію з рибалками - Фото
Леонід Кожара

Міністр закордонних справ України Леонід Кожара стурбований тривалою відсутністю реакції Росії на дії російських прикордонників, які потопили катер з українськими рибалками в Азовському морі, і просить допустити до розслідування Україну. Про це йдеться в його листі на адресу міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

Як повідомляє прес-служба МЗС, Кожара нагадав, що сучасний етап українсько-російських відносин характеризується "високою динамікою політичного діалогу". "У цьому зв'язку змушений звернутися до вас з питання, пов'язаного з розвитком ситуації навколо інциденту, що стався 17 липня 2013 року в Азовському морі, в результаті якого загинули четверо громадян України, а один отримав серйозні травми", - йдеться в листі.

Кожара пише, що російська сторона провела пошуково-рятувальні заходи та надала допомогу у поверненні тіл загиблих в Україну. "Разом з тим, враховуючи трагічні наслідки даного інциденту, ми розраховуємо на проведення об'єктивного і всебічного розслідування всіх обставин того, що сталося", - додав він.

За його словами, стурбованість України викликає тривала відсутність належної реакції російської сторони на дії співробітників Прикордонної служби ФСБ Російської Федерації, - зокрема, "певні питання виникають з приводу адекватності застосованих ними заходів".

Українська сторона вважає, що встановленню істини і недопущенню трагедій у майбутньому сприяла б участь у цьому процесі українських компетентних органів. "Пропоную провести найближчим часом консультації з консульсько-правової проблематики на чолі з керівниками профільних департаментів наших міністерств", - зазначив Кожара.

Крім того, Кожара стурбований неможливістю повернення в Україну рибалки Федоровича, якому в Росії пред'явили звинувачення в "незаконному видобутку водних біологічних ресурсів". Українська сторона готова забезпечити проведення необхідних слідчих дій з Федоровичем на території України.

"Беручи до уваги широкий резонанс цієї справи в українському суспільстві, звертаюся до вас з проханням сприяти у якнайшвидшому позитивному вирішенні даного питання в дусі стратегічного партнерства і на основі відповідних міжнародно-правових документів", - підсумував Кожара в листі до Лаврова.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини