RU

Київ вітає настрій ЄС щодо угоди, але про умови мовчить

11.12.2012, 14:42
Київ вітає настрій ЄС щодо угоди, але про умови мовчить - Фото
689d50b26b0c63ee6279abce85f2e235.jpg
Україна взяла до уваги висновки Ради ЄС із закордонних справ, схвалені 10 грудня, і вітає настрій Євросоюзу на підписання угоди про асоціацію. Про це йдеться в коментарі МЗС України. Про три умови, які ЄС висуває Україні для підписання угоди, в заяві українських дипломатів немає ні слова.

"Для України європейська інтеграція залишається стратегічним пріоритетом зовнішньої політики та орієнтиром для проведення системних політичних і соціально-економічних реформ. Україна вітає настрій боку ЄС до підписання угоди про асоціацію, якнайшвидший вступ в силу якого буде відповідати інтересам обох сторін", - йдеться в коментарі.

На думку дипломатів, реалізація Порядку денного асоціації Україна-ЄС, відновлення секторальної бюджетної підтримки та надання макрофінансової допомоги, а також неформальні діалоги з реформування системи правосуддя та бізнес-клімату будуть сприяти створенню підстав для імплементації майбутньої угоди про асоціацію.

"Зі свого боку, Україна залишається відданою продовженню процесу реформ у відповідних сферах. Уряд України налаштований приймати необхідні заходи для досягнення відчутного прогресу в цьому напрямку", - запевнили в МЗС.

Одним з пріоритетних завдань на найближчі місяці дипломати називають перехід до Імплементаційної стадії діалогу з ЄС про запровадження безвізового режиму для громадян України.

"Україна надає важливого значення продовженню співпраці з ЄС в енергетичній сфері, в тому числі з питань модернізації української газотранспортної системи, що сприятиме зміцненню енергетичної безпеки в Європі", - відзначили в міністерстві.

Важливим приводом для обговорення всього комплексу питань взаємодії з Євросоюзом на вищому рівні, вважають в МЗС, повинен стати саміт Україна-ЄС на початку наступного року в Брюсселі.

Нагадаємо, Рада міністрів закордонних справ Європейського Союзу в Брюсселі в понеділок прийняла висновки щодо України, з яких випливає, що угода про асоціацію може бути підписана і до листопада 2013 року, але тільки якщо українська влада продемонструє суттєвий прогрес у трьох сферах.

Висновки Ради ЄС щодо України: повний текст
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини