RU

Київ попередили про санкції: повний текст резолюції Сенату США

08.01.2014, 15:28
Київ попередили про санкції: повний текст резолюції Сенату США - Фото
a7277384e4d2bfdf42b42acd1d6d7a3c.jpg
Сенат США прийняв резолюцію про підтримку українського народу на тлі зриву асоціацію та масових акцій протесту. У резолюції, проект якої був представлений на розгляд американських законодавців 18 грудня, міститься заклик до уникнення насильства та проведення національного діалогу.

Повний текст прийнятої сьогодні вночі резолюції Сенату США:

Висловлюючи підтримку народу України у зв'язку з відмовою президента України Віктора Януковича підписати угоду про асоціацію з Європейським Союзом.

Згідно з опитуванням, проведеним у листопаді 2013 року, більшість громадян України підтримали торговельну та політичну угоду з Євросоюзом, що має історичне значення. Асоціація між Україною та ЄС отримала підтримку не тільки громадянського суспільства, але й бізнес-лідерів країни, а також представників усіх політичних рухів країни і могла б забезпечити довгострокові політичні, демократичні та економічні вигоди країні. Україна успішно завершила законодавчі процеси, необхідні для адаптації до стандартів ЄС, що, в свою чергу, необхідно для підписання угоди про асоціацію.

22 вересня 2012 і 18 листопада 2013 року Сенат одноголосно прийняв резолюції проти вибіркового правосуддя в Україні і висловив сподівання, що майбутнє України, в тому числі, полягає в більш тісних зв'язках з Європою США та іншими демократичними суспільствами.

Досвід таких держав, як Польща, Литва, Латвія і Естонія служить позитивним прикладом економічних можливостей, які розширюються,  збільшення ступеня свободи особистості і прийнятного управління країною - того, що могло бути реалізовано і в Україні.

Уряд і народ України мають суверенне право вибору зовнішньої політики і економічного курсу. Жодна інша країна не має права визначати політичну та економічну орієнтацію України або вирішувати, в які союзи або торгові угоди вступати Україні.

Незважаючи на все це, 21 листопада 2013 року президент України Віктор Янукович призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію - за тиждень до саміту Євросоюзу в Вільнюсі (Литва), що мав критичне значення.

Це раптове рішення напередодні саміту послідувало за економічним тиском, який Росія чинила на Україну, і було спрямоване на захист особистих інтересів ряду громадян України - офіційних і фізичних осіб. Воно ж змусило сотні тисяч українців з усіх кінців країни, особливо молодих людей та студентів почати акції протесту і висловити підтримку євроатлантичної інтеграції України.

Міжнародні некомерційні та недержавні організації надавали необхідну підтримку українцям, незважаючи на пряму загрозу своєму існуванню, адміністративні та регуляторні перепони, в тому числі складності з використанням статусу організацій, звільнених від сплати податків. Використання цього статусу необхідно для оптимального використання фондів. Крім того, громадянське суспільство в Україні як необхідна умова для підтримки демократії також випробувало на собі загрози і тиск.

30 листопада загони місцевої міліції спеціального призначення розігнали мирну демонстрацію студентів і цивільних активістів на Майдані незалежності в Києві. Учасники демонстрації вимагали від президента Януковича підписати угоду про асоціацію. Порядку 35 чоловік були затримані чи заарештовані, десятки демонстрантів були госпіталізовані, деякі - з серйозними травмами. 9 грудня 2013 року міліція провела обшуки в трьох штаб-квартирах опозиційних ЗМІ та штабі однієї з опозиційних партій. 11 грудня українські влада санкціонувала нічну операцію зі спробою захоплення Майдану незалежності. Хоробрі громадяни України заповнили площу і відобразили міліцейську атаку.

Троє колишніх президентів України підкреслили необхідність утриматися від насильства і встановити діалог між владою і опозицією.

На даний момент над Україною нависла перспектива економічної кризи, яка може бути вирішена лише шляхом довгострокових економічних реформ.

Враховуючи все вищевикладене, Сенат США:


Підтримує народ України в його праві на незалежне і демократичне майбутнє;

Закликає лідерів США і ЄС надалі підтримувати мирні і демократичні шляхи виходу України з поточної кризи, євроатлантичний вектор розвитку України і довгострокові шляхи вирішення економічної кризи;

Вітає прагнення демонстрантів, представників опозиції та громадянського суспільства утриматися від насильства і почати діалог з метою національного возз'єднання;

Настійно рекомендує всім політичним партіям утриматися від висловлювань, що несуть сепаратистський або антисемітський характер, оскільки такі висловлювання ще більше розколюють українське суспільство в той момент, коли йому необхідна єдність;

Закликає уряд України відмовитися від застосування сили проти мирних демонстрантів і поважати права людини в Україні, особливо право на свободу слова і свободу зборів;

Засуджує рішення української влади застосувати насильство проти мирних демонстрантів 30 листопада, 1 грудня і 11 грудня 2013 року  і вимагає, щоб особи, відповідальні за це, негайно понесли покарання згідно з законодавством країни. Затримані демонстранти повинні бути негайно відпущені;

Зазначає, що, в разі подальшого застосування владою насильства проти мирних демонстрантів, президент і Конгрес США розглянуть можливість цільових санкцій проти відповідальних осіб, включаючи скасування віз і блокування активів.

                                                                                                                                           Переклад Олександри Колісніченко, ЛІГАБізнесІнформ

Нагадаємо, після зриву підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом у країні різко загострилася політична криза. Сотні тисяч громадян взяли участь в акціях протесту з вимогою відставки уряду і президента, позачергових виборів Верховної Ради, підписання асоціації з ЄС.

Найбільш масові протести проходять у Києві, їх підхльоснув кривавий розгін 30 листопада співробітниками міліції мирної акції студентів на столичному Майдані Незалежності. 1 грудня в Києві відбулося півмільйонне народне віче, протестувальники заблокували Майдан Незалежності, вулицю Хрещатик, зайняли будівлю КМДА, спробували заблокувати Кабмін і Адміністрацію президента. Біля АП на вулиці Банковій, після дій провокаторів стався новий силовий розгін учасників Євромайдану, з масовим побиттям демонстрантів. Постраждали десятки мирних громадян, у тому числі понад 40 журналістів.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини