RU

Київ чекають проблеми, якщо він проігнорує ЄСПЛ, - Ягланд

11.09.2012, 10:08
Київ чекають проблеми, якщо він проігнорує ЄСПЛ, - Ягланд - Фото
Фото: ЕРА
За словами Ягланда, в Україні зараз є дві людини, які залишаються в центрі уваги Європи, - колишній голова МВС Юрій Луценко та екс-прем'єр Юлія Тимошенко. "Справа Луценка вже пройшла слухання в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), і тепер ми чекаємо, що український уряд виконає рішення суду. Що стосується Тимошенко, то суд у Страсбурзі вже виносив припис про стан її здоров'я. І це дало результати - ваша влада виконала припис, надавши Тимошенко лікування. Юлія Тимошенко також заперечила в ЄСПЛ рішення суду у своїй справі. Так що її доля зараз в руках Страсбурзького суду ", - розповів Генеральний секретар Ради Європи в інтерв'ю Комерсант-Україна.

Турбйорн Ягланд уточнив, що протягом найближчих тижнів, буде винесено рішення суду щодо затримання Тимошенко, а також про те, чи були судові засідання проведені відповідно до європейських стандартів. Пізніше ЄСПЛ візьметься за вивчення справи по суті. "Юристи Юлії Тимошенко наприкінці серпня вже звернулися до суду з другої скаргою. Її розглянуть пізніше, оскільки це вимагає часу. Наскільки я знаю, ці справи вже не будуть об'єднані", - додав він.

Коментуючи питання про те, рішення ЄСПЛ щодо Луценка не змінило ситуації, Ягланд підкреслив: "Результат буде! Справа в тому, що український уряд оскаржив рішення ЄСПЛ у Великій палаті суду. Після розгляду апеляції Великою палатою всі повинні будуть слідувати рішенням суду. При цьому ЄСПЛ може наказати владі відпустити ув'язненого, і будь-який уряд в Європі зобов'язаний слідувати судовим рішенням. В іншому випадку в уряду, що не дотримується рішення Страсбурзького суду, виникнуть справжні проблеми".

Також Генеральний секретар Ради Європи нагадав, що президент України Віктор Янукович пообіцяв поважати рішення Європейського суду.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини