RU

Київ закликає Москву не переходити на "дипломатію прес-служб"

20.01.2011, 13:30
Київ закликає Москву не переходити на
d70d35f1c378b09b1cd96d6a9fa77e6c.jpg

Київ закликає Москву не переходити на "дипломатію прес-служб"

Міністерство закордонних справ України закликає Росію вирішувати усі спірні питання "за закритими дверими", не порушуючи атмосферу добросусідських відносин. Про це у коментарі кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин, коментуючи інформацію про намір Росії ліквідувати чергову українську організацію.

"Нова влада в Україні робить все для відновлення добрих, братерських, добросусідських відносин із російською стороною. Але останнім часом МЗС фіксує ряд обставин, які змушують нас закликати Росію вирішувати питання "за закритими дверими", - наголосив О.Волошин.

"Ми не хочемо робити поспішних висновків, але сама дискусія навколо ліквідації українських організацій у Росії провокує негатив в українсько-російських відносинах. Закриття восени автономії українців, недавні виниклі проблеми з українською бібліотекою і намір ліквідувати Організацію українців у Росії (ОУР) руйнують імідж добросусідських відносин серед громадян наших країн", - зазначив представник МЗС України.

До того ж у зовнішньополітичному відомстві наголосили, що "не схильні вбачати у цих процесах якихось навмисних дій". "Але українська влада не може ігнорувати настрої у суспільстві. Тим більше значної її частини, якій небайдуже ставлення Росії до наших земляків", - додав О. Волошин.

За його словами, позиція російської сторони зводиться до того, що Росія зацікавлена у задоволенні потреб української діаспори. "МЗС докладає всі зусилля для того, щоб ОУР була збережена. Ми зараз допомагаємо організації виправити недоліки у документації, щоб вона відповідала всім пунктам російського законодавства. Зрозуміло, будь-яка організація повинна працювати згідно із законом. Ми зацікавлені у тому, щоб ОУР, що представляє інтереси понад 2 млн. українців у Росії існувала", - сказали у МЗС.

До того ж у відомстві підтвердили, що у Мін'юсті Росії є подання про ліквідацію ОУР, якщо проблеми з її діяльністю не будуть виправлені. "Але російська сторона повинна усвідомлювати, що закриття ОУР викличе хвилю негативу в Україні, на що МЗС та інші структури влади просто змушені будуть відреагувати", - сказав О.Волошин.

"Ми не хочемо втягуватися у збиткову систему взаємних обвинувачень, яка існувала між нашими країнами у минулому. Але ми не можемо відстоювати хороші відносини із Росією, на фоні яких закривають українські організації", - додали у МЗС.

"Наше завдання - звернути увагу Росії на ці питання. Дипломатія прес-служб - збиткова. Дипломатія робиться за столом перемовин за закритими дверими. Нам важливо, щоб питання було вирішено. Ми змушені публічно давати коментарі, по-перше, щоб не підвищувалася стурбованість українського суспільства, а по-друге, щоб дати чіткий сигнал російській стороні, що МЗС уважно стежить за цими процесами і просить Росію дуже уважно аналізувати усі можливі наслідки тих процесів, які відбуваються у Росії", - сказав О.Волошин.

За словами представника МЗС України, "прості громадяни - не дипломати. Вони сприймають все так, як подають ЗМІ. І коли у ЗМІ один за іншим йдуть повідомлення про закриття українських організацій, то виникає питання: а де ж партнерство і дружба? Найгірше - допустити деградацію відносин", - сказав він.

О.Волошин також повідомив, що Україна збирається створити у Росії нову потужну організацію, яка буде відстоювати права українців.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції Росії запланувало процедуру ліквідації Організації українців Росії.

24 листопада 2010 Верховний суду Росії задовольнив позов Мін'юсту РФ про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії у зв'язку з "виявленням порушень у господарській діяльності". Пізніше глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що організацію ліквідували "через політичну діяльність".

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>

Петро ШУКЛІНОВ


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини