RU

Київ розчарований відмовою Медведєва

19.11.2008, 09:07

Київ розчарований відмовою Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва взяти участь у заходах, приурочених до 75-ї річниці Голодомору в Україні. Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Росії, перший заступник Секретаря національної безпеки і оборони України Костянтин Грищенко.

"Звичайно, розчарування відчувається у Києві. Хотілося б, щоб цього дня ми були разом і разом віддати належну пам'ять мільйонам українців і людям інших національностей, які стали жертвами сталінського терору, від якого постраждали не лише в Україні, але й в інших регіонах колишнього Радянського Союзу", - сказав К. Грищенко, якого цитує радіо "Свобода".

На думку політика, якийсь конкретний крок може ускладнити відносини двох країн, оскільки вони і так перебувають у дуже складній фазі.

Водночас, Посол вказав, що втішає те, що в Росії стали задумуватися, що жертви Голодомору заслуговують не просто згадки, але й серйозних досліджень і увічнення їхньої пам'яті незалежно від політичного складника. "Доти, доки цю тему не підняла Україна, про це ніхто не говорив тут (в Росії - ред.) та інших пострадянських країнах, а якщо говорили, то попутно, а мільйони людей заслуговують того, щоб до них ставилися з повагою", - впевнений Посол.

К. Грищенко наголосив, що голод, від якого страждали жителі багатьох регіонів, був спричинений політикою тоталітарної влади. За його словами, ці події в українців аж ніяк не асоціюються ні з нинішньою Росією, ні з росіянами.

Посол відзначив, що народи України і Росії мають об'єднатися у пам'яті про жертв голоду, щоб не допустити повторення таких подій в майбутньому. "У цьому весь сенс", - вважає він.

Нагадаємо, Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв у своєму листі до Віктора Ющенка наголошував, що "говорити про якісь "якісні відмінності" голоду в Україні від голоду в Росії і інших регіонах СРСР просто цинічно і аморально".

Інші новини на тему "Голодомор">>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини