RU

Хвороба Тимошенко пов'язана з її віком, вважає екс-глава МОЗ

16.01.2012, 17:07
Хвороба Тимошенко пов'язана з її віком, вважає екс-глава МОЗ - Фото
Фото: ЕРА
Екс-міністр охорони здоров'я Микола Полищук вважає, що зміни в області хребта у Юлії Тимошенко - вікові, а не онкологічні, але лікувати її потрібно в стаціонарі. Про це він заявив журналістам сьогодні на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Поліщук зазначив, що останні результати МРТ, проведені в Харкові, показують, що у Тимошенко залишаються виявлені раніше зміни в хребті. "Це не онкологія, не інфекційні небезпечні захворювання. Це ті захворювання, які бувають у багатьох людей у ​​віці за 40 років, але не у всіх вони проявляються клінічно", - наголосив він.

Поліщук нагадав, що Тимошенко лікується від болю в спині вже більше трьох місяців: "І, як ми бачимо, три місяці результатів не дали, біль у спині залишається. Виникає питання: або некваліфіковано лікують, або не можуть застосувати те лікування, яке потрібно при цій патології".

"При тих змінах, які спостерігаються у Тимошенко, з такою тривалістю больового синдрому лікування потрібно проводити в спеціалізованому стаціонарі, а не в СІЗО чи колонії. Це може бути нейрохірургічний або неврологічний стаціонар", - сказав він.

Крім цього, Поліщук наголосив, що, згідно Конституції України, хворий, де б він не перебував, має право на лікування тими лікарями, яким він довіряє.

Також Поліщук прокоментував ситуацію з втратою свідомості Тимошенко. "Є багато інтерпретацій, чому це могло бути. Якщо людина тривалий час приймає знеболюючі препарати, то вони можуть викликати анафілактоїдну реакцію, яка може супроводжуватися втратою свідомості. Це одна версія", - сказав він.

Друге припущення, висловлене Поліщуком, полягає в тому, що Тимошенко могли давати сумнівне снодійне. "Я чув таку інформацію, що Тимошенко вводили ГОМК - снодійний препарат, який не застосовується за кордоном. Цей препарат не може даватися хворому без спостереження лікаря, оскільки реакція його може бути різна - і снодійний ефект, і порушення дихання, і інше", - припустив він.

Коментуючи рекомендації МОЗ на адресу Тимошенко, Поліщук зазначив: "У мене викликає тривогу, що медики рекомендують більше рухатися і застосовувати лікувальну фізкультуру. Ще не буде знято біль у спині, рухатися дуже складно. А другий чинник - якщо є біль у спині, то всі рекомендують зменшити навантаження на хребет, людині потрібно дати милиці або коляску, і тільки після зняття больового синдрому можна застосовувати лікувальну фізкультуру або інші заходи".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що до Тимошенко в Качанівську колонію пустили її особистого масажиста.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини