RU

Хто і як писав про квартирний скандал Лещенка: дані Semantrum

13.09.2016, 18:10
Хто і як писав про квартирний скандал Лещенка: дані Semantrum - Фото
Сергій Лещенко
Шостого вересня в українських ЗМІ і соцмережах топ-темою стала покупка депутатом фракції БПП Сергієм Лещенком елітної квартири в центрі Києва. Хто і як повідомляв про це - в аналізі системи Semantrum (докладніше за посиланням)

Огляд складено на основі обробки 5133 повідомлень в ЗМІ за період 6-12 вересня. Вивчалися теле і радіо-новини, статті в друкованих та інтернет-ЗМІ, пости в соцмережах. Максимальний інтерес до теми був 7 вересня - опубліковано 1664 повідомлення. Кожен наступний день інтерес ЗМІ до цієї теми помітно зменшувався.

У ЗМІ переказувалися в основному одні й ті ж меседжі і цитати самого Лещенка та його політичних супротивників - народних депутатів. Як правило, не дотримувався принцип збалансованості в подачі інформації, наприклад, у багатьох телесюжетах або повідомленнях онлайн-медіа цитувалися тільки представники фракції Народний фронт (Максим Бурбак і Павло Пинзеник) і Радикальної партії (Олег Ляшко), які різко висловилися на адресу Лещенка, або ж представники БПП, які висловлювалися дуже обережно (Олексій Гончаренко).

Хто і як писав про квартирний скандал Лещенка: дані Semantrum

Контент-аналіз публікацій ЗМІ, що входять в контрольовані олігархами і політиками медіа-холдинги, виявив, що тільки одна медіа-група приділила незначну увагу цій темі на своїх основних медіаресурсів. Це Inter Media Group, що належить Дмитру Фірташу і Сергію Льовочкіну. На телеканалі Інтер побіжно була згадка про цю тему в недільному вечірньому випуску, в питанні журналіста, 11 вересня, причому швидше на користь Лещенка.

На сайті Подробиць (входить в Inter Media Group) цій темі теж практично не приділили увагу, згадавши двічі: один - з посиланням на керівника НАБУ Ситника і другий - на керівника САП Холодницького. Сайт агенції Українські новини (холдингу Inter Media Group) охоче писав про квартиру Лещенка і розміщував коментарі експертів з цього приводу.

Якщо говорити тільки про телеканали, радіо і друковану пресу, то контент-аналіз свідчить про те, що негативної подачі інформації по темі квартири Лещенка або з акцентом на негативні коментарі експертів було більше в медіа, що входять в холдинги 1+1 Медіа (Ігоря Коломойського), Медіа групу Україна (Ріната Ахметова), на 24 телеканалі (сім'я Андрія Садового) і 112 каналі.

Умовно лояльної подачі інформації по відношенню до Лещенка за минулі 7 днів виявлено більш ніж в три рази менше, ніж негативної. Більш позитивними або нейтральними виявилися повідомлення медіа, що належать до холдингів UMH Group і StarLight Media Віктора Пінчука.

10 вересня голова Національного антикорупційного бюро України заявив, що відомство планує на наступному тижні закінчити перевірку покупки квартири депутатом.


Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини