RU

Хрущов був неправий. Що сказав Путін перед анексією Криму

18.03.2014, 16:54
Хрущов був неправий. Що сказав Путін перед анексією Криму - Фото
Промову Путіна перебивали бурхливі овації (фото - kremlin.ru)
Сьогодні президент Володимир Путін виступив у Кремлі перед депутатами Держдуми, членами Ради Федерації, керівниками регіонів РФ і представниками громадськості в зв'язку із зверненням Автономної Республіки Крим та Севастополя про приєднання до Російської Федерації.

Після перериваючого, як на з'їздах КПРС, бурхливими оваціями виступу президент Росії і визнані Україною нелегітимними прем'єр Криму Сергій Аксьонов, спікер кримського парламенту Володимир Константинов і мер Севастополя Олексій Чалий підписали договір про вступ АРК і Севастополя до складу РФ.

Редакція ЛІГАБізнесІнформ відібрала з промови нового господаря Криму основні тези.

Про новий суб'єкт федерації:
Кримчани поставили питання жорстко, безкомпромісно, без жодних напівтонів. Референдум був проведений відкрито і чесно. І люди в Криму ясно і переконливо висловили свою волю: вони хочуть бути з Росією. Прошу Федеральні Збори ратифікувати підготовлений для підписання договір про входження Республіки Крим та міста Севастополь до складу Російської Федерації.

Про кримський референдум:
Кримський референдум пройшов в повній відповідності з демократичними нормами та міжнародними процедурами. Значна частина кримських татар, як показав референдум, також орієнтується на Росію.

Про історичну справедливість:
Рішення Хрущова про передачу Криму Українській РСР було прийнято з порушенням діючих тоді конституційних норм. Жителів ні про що не питали, просто поставили перед фактом. Що рухало Хрущовим, коли він передав Крим Україні? Рішення прийнялося з очевидними порушеннями. Питання вирішили кулуарно, міжсобойчик.

Обіцянка кримчанам:
У разі входження Криму до складу Російської Федерації на півострові будуть три повноправних мови - російська, українська та кримськотатарська.

Про зачеплену честь: Неможливо було уявити, що Україна і Росія можуть бути не разом, можуть бути різними державами. Коли Крим виявився в іншій державі  Росія відчула, що її не просто пограбували, а обікрали. Росія тоді опустила голову і змирилася.

Про українську владу: За роки самостійності, незалежності влада, що називається, їх (громадян України, - ред.) дістала, остогидла просто. Змінювалися президенти, прем'єри, депутати Ради, але не змінювалося їх ставлення до своєї країни, народу. Вони доїли Україну. Їх мало цікавило, як жив простий народ. Багато українців виїжджали з країни на поденні заробітки.

Про жахи Майдану і нову владу в Києві: Ті, хто стояв за останніми подіями, переслідували інші цілі, вони готували переворот. У хід були пущені і терор, і вбивства, і погроми. Всім стало гранично ясно, що саме мають намір надалі робити українські ідейні послідовники Бандери, сподвижника Гітлера під час Другої світової війни. Виконавчої влади на Україні немає. Розмовляти ні з ким.

Про російські війська у Криму: Збройні сили не входили до Криму, вони і так там знаходилися, відповідно до міжнародних договорів. Жителі Криму і Севастополя звернулися до Росії з проханням захистити їх права і саме життя. Зрозуміло, ми не могли не відгукнутися на їх прохання, залишити Крим у біді, інакше це було б просто зрадою.

Про подвійні стандарти Заходу: Нам кажуть, що ми порушуємо норми міжнародного права. Добре, що вони згадали, що існують норми міжнародного права. Краще пізно, ніж ніколи. Наші західні партнери, на чолі з США, воліють керуватися правом сильного, а не міжнародним правом. У Косово показали, що ніякого дозволу центральної влади для оголошення незалежності не потрібно. І Конституційний суд ООН підтвердив це.

Про санкції Заходу: Нам сьогодні загрожують санкціями, але ми й так живемо в умовах ряду обмежень, дуже істотних для нас, нашої економіки, країни. Росія опинилася на рубежі, від якого не могла вже відступити.

Про потенційного союзника:
Ми з вдячністю ставимося до всіх, хто з розумінням підійшов до кроків наших в Криму. Вдячні народу Китаю, керівництво якого розглядало і розглядає ситуацію навколо Криму у всій її повноті.

Ще раз про бандерівців: Ми не хочемо розділу України, нам цього не потрібно. Що стосується Криму, то він залишиться і російським, і українським, і кримсько-татарським... Але він ніколи не буде бандерівським.

Про НАТО:
Ми не проти співпраці з НАТО. Ми проти того, щоб військовий альянс порався біля нашого паркану, поруч з нашим будинком або на наших історичних територіях. Я просто не можу собі уявити, що ми будемо їздити в Севастополь в гості до натовських моряків. У більшості своїй вони нормальні хлопці. Нехай краще вони до нас приїжджають в гості в Севастополь, ніж ми до них.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини