RU

Хорошковський продав Фірташу 100% своєї медіа-групи за $2,5 млрд

01.02.2013, 16:02
Хорошковський продав Фірташу 100% своєї медіа-групи за $2,5 млрд - Фото
Валерій Хорошковський
Компанія K.H. Media limited, що належить Валерію Хорошковському, уклала угоду про продаж 100% акцій компанії Inter media group limited, виходячи з оціночної вартості $2,5 млрд. Покупцем групи виступила компанія GDF Media limited, що належить Дмитру Фірташу, повідомляє прес-служба телеканалу Інтер.

Таким чином, контроль над телеканалами Інтер, НТН, К1, МЕГА, Ентер-фільм, К2, Піксель і MTV перейде до GDF Media limited після отримання відповідного дозволу Антимонопольного комітету України.

Коментуючи угоду, Хорошковський подякував співробітникам групи Інтер за плідну багаторічну роботу, результатом якої стали лідерські позиції групи на ринку українського телебачення. За підсумками 2012 телеканал Інтер зайняв перше місце по основними аудиторіями 18 + (вся Україна) і 18-54 (50 +).

"При сформованих умовах, у мене немає можливості забезпечувати розвиток групи і саме ці обставини стали моєю головною мотивацією при продажу", - зазначив Хорошковський.

Слід зазначити, що сума операції виглядає неправдоподібною. Журнал Forbes Україна в квітні 2012 року оцінив активи Фірташа в $605 млн., а медіа-активи Хорошковського - в $225 млн.

Нагадаємо, раніше Фірташ повідомляв, що у нього був опціон на купівлю 50% UA Inter media group.

В кінці минулого року керівництво Інтера ще раз заявило, що екс-перший віце-прем'єр Хорошковський є власником контрольного пакету акцій приватного АТ Телеканал Інтер у розмірі 61% з 2006 року через ТОВ Український медіа-проект. За словами голови правління ПрАТ Ярослава Порохняка, ще 29% акцій телеканалу належать російському ВАТ Перший канал, а 10% - вдові засновника Інтера Ігоря Плужникова (через ТОВ Пегас телебачення).

Перший канал бере участь в управлінні Інтером шляхом участі в зборах акціонерів... Ніякого впливу ні на редакційну політику, ні на програмну, ні на інформаційне мовлення (він) не має", - підкреслив Порохняк.

Згідно з наданими головою правління матеріалами, у вересні 2012 року єдиний власник ТОВ Український медіа-проект кіпрська компанія UA Inter media group була перейменована в UA Inter media group limited, однак її власником як і раніше залишається KH Media дimited: цій компанії належить 5500 з 5502 акцій (ще 2 акції у кіпрської Ionics nominees limited).

У відповідності з цими матеріалами і словами Порохняка, власником KH Media limited з часткою 100% є кіпрська KH Steel industry limited, якою, у свою чергу, на 100% володіє заснована в 2006 році белізькою KH Management limited Хорошковського.

У медіагрупу U.A. Inter media group limited входять телеканали Інтер, Інтер +, НТН, К1, К2, Ентер, Ентер-Фільм, Мега, MTV Україна, а також цілий ряд інших компаній в сфері продакшн і маркетингу.

Досьє на телеканал Інтер

Досьє на Дмитра Фірташа

Досьє на Валерія Хорошковького

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини