RU

Хорошковський: Групи РУЕ ніколи не існувало - це міф

28.02.2013, 11:40
Хорошковський: Групи РУЕ ніколи не існувало - це міф - Фото
Валерій Хорошковський

Поява глави Адміністрації президента України Сергія Льовочкіна в числі нових акціонерів медіагрупи Інтер стало несподіванкою, заявив в інтерв'ю Телекритиці екс-власник Інтера і колишній перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський.

Говорячи про свої відносини з умовною групою Росукренерго, куди входять він сам, Льовочкін та Дмитро Фірташ, Хорошковський сказав, що так формуються міфи. "Розподіл по групах, на мій погляд, більше вигадка журналістів... Я говорив, що так, ми дружні. Так, у нас є спільні якісь інтереси. Але у мене ніколи не було спільного бізнесу ні з Льовочкіним, ні з Фірташем , а були просто хороші особисті стосунки".

Одним з головних підстав зараховувати його до групи РУЕ, вважає Хорошковський, було питання газу, коли він обіймав посаду голови митниці. "На це у мене завжди була одна відповідь: якби цей був газ не Фірташа, а Іванова, Петрова чи Сидорова, я б все одно поводився абсолютно так само. І причина тут проста - не можна красти чуже... Все інше - домисли", - заявив Хорошковський.

Разом з тим, за його словами, довірчі стосунки з Фірташем у нього залишаються: "Ми як і раніше друзі. Ми не партнери".

Говорячи про деталі угоди з продажу групи Інтера, Хорошковський зазначив, що для нього стала несподіванкою поява Льовочкіна серед нових акціонерів - в угоді він не брав участі. Пояснюючи можливі причини того, що Льовочкін оголосив про свої акції, Хорошковський сказав: "Хочете мою точку зору? Я думаю, не було мети приховувати цю інформацію. Це був просто спосіб доставки".

При цьому, на думку Хорошковського, тепер Льовочкін несе відповідальність за канал. "Він прийняв рішення публічно заявити про свою участь, прекрасно розуміючи можливі ситуації та наслідки. Він дав свою формулу відповіді, що його завдання - виключно бізнес-параметри, він віддає в управління ці акції, а, відповідно, впливати ні на що не буде. Власне, це теж відповідь", - сказав екс-власник групи Інтера.

Хорошковський розповів, чому вирішив змінити інформаційну політику на Інтері. За його словами, це була відповідь на запит Європи на збалансовану подачу новин в Україні. Хорошковський каже, що хотів "не просто заявляти свою європейську позицію, але й зробити особистий внесок у цьому напрямку".

Коментуючи критику Інтера з боку
Миколи Азарова, Хорошковський сказав прем'єру, що "нема чого на дзеркало нарікати".

Крім того, говорячи про причини його відходу з Кабміну, він зазначив, що розмови про його образу за те, що він не одержав посаду прем'єра - "найабсурдніше припущення, яке тільки може бути". "Прем'єром могла стати тільки людина, яка користується неподільною довірою президента. На той момент, коли було перепризначення уряду, я такою людиною не був", - сказав він.

Він також спростував чутки про існування компромату на
Віктора Януковича, який нібито був зроблений, коли Хорошковський обіймав посаду голови СБУ. "Мене завжди вражає, коли розмову двох осіб, з яких жодна напевно не виносила сміття з хати, раптом починає обговорюватися як якийсь загальновідомий факт. Можу сказати, що розмова з президентом перед моїм виходом з Кабінету міністрів була, але це була розмова нас двох, і я сподіваюся, що вона між нами двома і залишиться", - сказав він.

Хорошковський також прокоментував кадрові перестановки на Інтері. За його словами, колишня ведуча шоу Справедливість
Ганна Безулик має безумовну і заслужену репутацію професіонала і не потребує додаткових оцінок. "Фірташ вважає, що так керувати (без шоу Безулик, - ред.) йому буде краще, комфортніше, в кінцевому підсумку - прибутковіше. Це його особиста справа", - сказав він.

Нагадаємо, раніше компанія GDF Media limited, що входить до групи компаній Дмитра Фірташа Group DF, досягла домовленості з придбання компанії Inter Media Group Limited (телеканал Інтер). У компанію входять такі телеканали як Інтер, ІНТЕР +, НТН, К1, МЕГА, Ентер-фільм, К2, Піксель і MTV Україна. Новими акціонерами компанії Inter media group limited стануть компанії, які належать Фірташу і главі Адміністрації президента України Сергія Льовочкіна.

Досьє на Валерія Хорошковського
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини