RU

Холдинг Ахметова розгорнув кампанію щодо зриву реформ - депутат

24.04.2015, 15:07
Холдинг Ахметова розгорнув кампанію щодо зриву реформ - депутат - Фото
Центр Києва, 22 квітня
(доповнено) Страйк шахтарів у центрі Києва і їхні вимоги про зміну міністра енергетики - це частина плану по захисту інтересів компаній Ріната Ахметова  на енергоринку. Про це в блозі на Українській правді написав народний депутат від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм.

За його словами, Ахметов намагається призупинити реформування ринку електроенергії та зберегти статус-кво монополіста.

Найєм має у своєму розпорядженні детальний опис усіх піар-заходів і лобістських зусиль, які планує реалізувати менеджмент компаній Ахметова в найближчі місяці. Відповідний документ під внутрішньою назвою "Фортеця", стверджує депутат, був розроблений директорами ДТЕК під керівництвом гендиректора компанії Максима Тимченка.

Холдинг Ахметова розгорнув кампанію щодо зриву реформ - депутат

Документ складається з 4 модулів, що описують стратегію щодо захисту інтересів ДТЕК і тактичні кроки на січень-травень. Дедлайни деяких заходів заплановані на липень-серпень.

Холдинг Ахметова розгорнув кампанію щодо зриву реформ - депутат

За даними Найєма, план "Фортеця" прийнято на рівні правління ДТЕК, за його реалізацію відповідають 9 директорів різних напрямів і дочірніх підприємств компанії.

Холдинг Ахметова розгорнув кампанію щодо зриву реформ - депутат

Депутат підкреслює, що ДТЕК - абсолютний монополіст на ринку вугілля, необхідного для генерації електроенергії. Але компаніям Ахметова вдавалося уникати цього визначення "призначенням на ключові посади лояльних менеджерів" - зокрема, голови Антимонопольного комітету та НКРЕ.

Холдинг Ахметова розгорнув кампанію щодо зриву реформ - депутат

Холдинг Ахметова розгорнув кампанію щодо зриву реформ - депутат

Користуючись монопольним становищем, Ахметов "може диктувати практичну будь-яку ціну на свою продукцію, впливаючи на кінцеву вартість електроенергії", відзначає Найєм.

У минулому році ДТЕК виставляв ціну для свого вугілля у розмірі 1100 грн/тонна. Цього року компанії Ахметова заявили, що вугілля буде коштувати 1500 грн/ тонна.

При цьому згідно зі звітами компанії, левова частка приросту ціни - витрати на покриття різниці курсу валют при переоцінці кредитів і відсотки за кредитами.

"Фактично, ДТЕК вимагає у держави враховувати своє вугілля за завищеною ціною, щоб мати кошти для виплати відсотків за своїми доларовими кредитами і компенсації зростання курсу долара. Щоб було зрозуміліше: кредитний портфель ДТЕК складає $3 млрд", - заявив Найєм.

"Іншими словами, Рінат Ахметов змушує платників податків розділити з ним втрати ДПЕКу через підвищення курсу валют і допомогти виплатити відсотки по кредиту. А щоб "прохання" про допомогу виглядало переконливіше, в Києві з'являються шахтарі, які страйкують проти невиплати зарплат та банкрутства галузі", - пояснює Найєм.

При цьому компанія не заклала в бюджет підвищення зарплат шахтарям, підкреслив депутат. З 1-го кварталу 2014 до 1-го кварталу 2015 ДТЕК збільшив собівартість вугілля на 86%, а зарплата шахтарів не змінювалася.

Найєм опублікував загальний опис плану "Фортеця" без зазначення прізвищ та посад осіб, причетних до його розробки.

"У випадку, якщо менеджмент компанії ДТЕК буде заперечувати існування подібного документа, готовий надати і опублікувати перелік всіх осіб, відповідальних за реалізацію проекту "Фортеця", а також більш детальний план заходів, частина яких вже реалізована", - зазначив він.

Найєм повідомив, що вже направив в Генпрокуратуру, СБУ і МВС відповідні запити з проханням перевірити причетність менеджменту компанії ДТЕК до організації і фінансуванню галузевих протестів, втручання в діяльність органів державної влади, спробах надання незаконного впливу на чиновників з метою захисту комерційних інтересів.

ЛІГАБізнесІнформ звернулася до прес-секретаря Ріната Ахметова Олени Довженко з проханням прокоментувати публікацію Найєма, однак відповіді поки не отримала, на дзвінки вона також не відповідає.

Пізніше на сайті ДТЕК
з'явилася реакція на публікацію Найєма. У компанії заявили, що їм невідоме джерело походження документа "Фортеця".

"Компанії ДТЕК невідомие джерело походження документа, опублікованого Найємом на сайті Української правди", - йдеться в повідомленні. У компанії заявили про посилення "економіко-політичного тиску на адресу ДТЕК".

"Ми вважаємо, що мета "боротися з ДТЕК" не може бути виправданням розвалу всієї енергетики країни", - підкреслили в ДТЕК, додавши, що готуються до різних сценаріїв розвитку подій, у тому числі провокацій і силового впливу.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини