RU

Хмара пропонує судити за подвійне громадянство

11.09.2008, 13:18

Україна має терміново вжити дієвих заходів для боротьби із подвійним громадянством, зокрема, ввести кримінальну відповідальність за отримання паспорта іншої держави без відмови від українського. Про це заявив представник Української народної партії (УНП) Степан Хмара. Інакше, на переконання політика, вже за рік осіб із подвійним громадянством, насамперед російським і українським, "буде сотні тисяч".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі УНП, С. Хмара висловив побоювання із приводу того, що "такий атракціон небаченої щедрості" з боку Росії може бути "підготовкою для початку військових дій проти України". "Події у Грузії продемонстрували, що Росія готувалася до них зазделегідь: сотні жителів Осетії і Абхазії отримали громадянство Росії, що дало можливість РФ трактувати свою військову агресію, як захист власних громадян", - наголосив він, застерігаючи українців від повторення аналогічного сценарію.

Нагадаємо, днями низка народних депутатів України і представників виконавчої влади заявили про таку проблему, як нелегальна масова видача українцям російських і румунських паспортів. У зв'язку з цим наголошується, що саме видача російських паспортів жителям Південної Осетії стала офіційним мотивом для нападу на Грузію. Крім того, загроза виходить і з боку Румунії, керівництво якої ніби видає свої державні паспорти громадянам України, що проживають у Чернівецькій області, а також в Одеській області. Членство Румунії в ЄС для отримання румунського паспорта особливо актуальне для українських "заробітчан", які збираються виїхати у Європу.

До російської сторони звернулося Міністерство внутрішніх справ України з проханням повідомити інформацію про надання українцям громадянства Російської Федерації. У свою чергу, в Генеральному консульстві Російській Федерації в Сімферополі спростовують інформацію про видачу російських паспортів громадянам України. За словами консула-радника, протягом останніх 6 років Росія ускладнила процедуру отримання громадянства.

Зараз у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти про громадянство: проект депутатів із фракції Блоку Литвина Олега Зарубінського і Миколи Рудченка "Про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" (щодо усунення колізій, що дозволяють подвійне громадянство)", а також проект депутатів із фракції БЮТ Віктора Швеця і Володимира Макієнка "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відповідальності за добровільне набуття громадянства іншої держави)" із метою dдосконалити механізм кримінально-правового регулювання відносин в сфері громадянства.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини