RU

Хельсинський союз б'є тривогу: весь світ говорить про проблеми в Україні

24.01.2011, 16:45
Хельсинський союз б'є тривогу: весь світ говорить про проблеми в Україні - Фото
2aa39f506e182a0625c791bdf4027c33.jpg

Хельсинський союз б'є тривогу: весь світ говорить про проблеми в Україні

Про проблеми з демократією в Україні говорить вже весь світ - країни ЄС, США, ОБСЄ, Рада Європи та інші організації. Про це заявив виконавчий директор Українського Хельсинського союзу з прав людини Володимир Яворський (на фото) у рамках Інтернет-конференції на тему "Громадянські свободи в Україні" на порталі ЛІГА.net.

Так, В.Яворський, відповідаючи на питання читача, чи не є сьогодні спроби звинуватити владу у недемократичності бажанням деяких опозиційних політиків піти від відповідальності, сказав: "Так можна було б вважати, якби про недемократичність говорили тільки представники опозиції. Але про проблеми говорять всі навколо: країни ЄС, США, ОБСЄ, Рада Європи, українські і міжнародні ЗМІ, міжнародні і українські правозахисники. Навряд чи їх всіх можна зарахувати до нашої опозиції".

До того ж, за словами правозахисника, демократія неможлива без відповідальності за власні дії. "Власне, тому ми ще і не мали повноцінної демократії. Проте така відповідальність повинна бути рівною і однаковою для всіх, що зараз і спостерігається", - додав В.Яворський.

Водночас, за словами співглави Харківської правозахисної групи, глави правління Української Хельсинської групи з прав людини Євгена Захарова, обвинувачення нової Адміністрації у відході від демократичних цінностей "багато у чому обґрунтовані". "Саме у 2010 році стало явно вираженим використання правоохоронних органів як інструмента для тиску на політичних опонентів, активістів громадських організацій, журналістів. Порушення міліцією свободи мирних зборів були масовими і систематичними, кількісно їх було більше, ніж за п'ять попередніх років", - наголосив Є.Захаров.

Як приклад правозахисник навів ситуацію з підрозділами ДАІ, які "постійно не пускають автоперевізників привезти людей у Київ на масові мітинги, до того ж це стосувалося навіть свята хрещення Русі у кінці липня".

"Прокуратура порушує кримінальні справи за надуманими обвинуваченнями, а суд застосовує неадекватно жорстокі запобіжні заходи. Свій внесок у тиск на суспільство вносить і Служба безпеки - тут і історія з блогером Олегом Шинкаренком, і затримання в аеропорту "Бориспіль" директора українського відділення фонду Конрада Аденауера Ніко Ланге і багато інших дій", - зазначив Є.Захаров.

Загалом, зазначають в Українському Хельсинському союзі, політична свобода в Україні істотно звузилася. "Тому рішення "Freedom House" про переведення України з вільних країн у категорію частково вільних цілком виправдано. "Freedom House" ще у червні попереджала про це, але не була почута", - зазначив Є.Захаров.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини