RU

Єхануров переконав суд, що його звільнили з політичних мотивів

16.07.2009, 15:48

Колишній Міністр оборони Юрій Єхануров стверджує, що довів у судовому порядку безпідставність звинувачень у корупційних діяннях на свою адресу з боку Головного Контрольно-ревізійного управління, а також особисто Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це він заявив сьогодні на прес-конференції.

Як повідомляє УНІАН, Ю.Єхануров уточнив, що отримав резулятивну частину постанови Окружного адміністративного суду Києва від 9 липня. Суд розглядав позов, яким оскаржувалися дії Верховної Ради щодо звільнення Ю.Єханурова з посади.

За словами Ю.Єханурова, суд "не погоджується з позицією представника Верховної Ради України в тому, що позивач звільнений за зловживання, вказані в акті ГоловКРУ". "Аргументуючи свою позицію, суд вказав: ці відомості станом на день прийняття оскаржувальної постанови не знайшли свого підтвердження під час перевірки Генеральної прокуратури України", - сказав він.

При цьому Ю.Єхануров наголосив, що в документі йдеться: "Відсутність у постанові конкретних мотивів звільнення вказує на те, що питання звільнення Міністра оборони України носить виключно політичний характер і з виконанням позивачем своїх обов'язків в посади Міністра оборони України не пов'язане".

Висновок суду базується на листі Генпрокуратури від 7 липня, який був направлений в Окружний адміністративний суд м. Києва. У цьому документі, за словами Ю.Єханурова, зазначається, що Генеральна прокуратура погоджується з позицією Держкомзему України щодо наявності "в землекористувачів, що входять в сферу управління Міноборони і Збройних сил, повноважень давати згоду на вилучення земельних ділянок, припинення права користування ними і зміни цільового призначення".

Таким чином, Генпрокуратура, на думку Ю.Єханурова, фактично визнала, що в питаннях зміни цільового призначення земель Міністерство оборони ніяким чином не порушувало норм чинного українського законодавства.

Тепер Ю.Єхануров наполягатиме на публічних вибаченнях з боку Ю.Тимошенко і на відставці керівника ГоловКРУ Миколи Сивульського.

Нагадаємо, 5 червня Верховна Рада звільнила Юрія Єханурова з посади Міністра оборони. Це сталося після того, як ГоловКРУ обнародувало результати трьох епізодів перевірки Міністерства оборони, в яких було виявлено значні порушення. Йдеться про організацію харчування військовослужбовців, відчуження земель і про поставки паливно-мастильних матеріалів.

Юрій Єхануров: біографія і добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини