RU

Єхануров не вірить у перехід на контрактну армію до 1 січня 2009 року

09.09.2008, 17:02

Міністр оборони України Юрій Єхануров вважає, що здійснити перехід на контрактну армію вже із 1 січня 2009 року - нереально. Про це він заявив на прес-конференції у вівторок, відповідаючи на питання журналістів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Міністерство оборони веде роботу над створенням передумов для переходу на контрактну службу. Однак професійна армія - це не лише фінансове забезпечення контрактника, яке планується на мінімальному рівні (1200 грн./міс.) і харчування коштом держави (800 грн./міс.), це ще й забезпечення контрактників житлом і умовами для занять повноцінною бойовою та фізичною підготовкою на новітньому озброєнні.

Утримання одного контрактника на рік державі обходиться у 102 тис. грн. Проте таких коштів немає як у цьому році, так і, виходячи з ресурсу, запланованого Міністерством фінансів, в наступному не буде. Крім того, проблемним залишається процес збільшення кількості контрактників до 80 тис. осіб. На даний момент Україна має тільки 53 тис. контрактників. Ю. Єхануров вважає, що набрати іще 27 тис. контрактників до 2009 року неможливо. "Набрати їх за один рік - я не думаю. Це необхідно мати дуже хороші умови", - сказав Міністр оборони, додавши, що зараз немає жодних гарантій і передумов, що такі умови будуть.

Досьє на Юрія Єханурова >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини