RU

Кетрін Ештон та Штефан Фюле відреагували на ситуацію з Власенком

05.03.2013, 12:10
Кетрін Ештон та Штефан Фюле відреагували на ситуацію з Власенком - Фото
Кетрін Ештон (фото - consilium.europa.eu)
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявляють про свою стурбованість у зв'язку з ситуацією, пов'язаною з можливим позбавленням депутатського мандата депутата Сергія Власенка. З такою заявою від імені офіційних осіб ЄС виступили їхні представники, - передає Інтерфакс-Україна.

"Верховний представник Кетрін Ештон і комісар Штефан Фюле очікують повного виконання висновків, схвалених на саміті Україна-ЄС 25 лютого, пильно спостерігаючи за політичним розвитком в Україні. Вони глибоко стурбовані нещодавніми правовими процедурами, які можуть призвести до можливого позбавлення депутатських мандатів двох членів парламенту на спірних законних підставах ", - йдеться в заяві.

У зв'язку із цим Ештон і Фюле закликають українську владу вирішити ситуацію із Сергієм Власенком таким чином, щоб уникнути "створення будь-якого сприйняття зловживання судової системи в політичних цілях". "Вони нагадують про свою стійку думку, що остаточний склад українського парламенту повинен відбивати справжню волю українських виборців", - підкреслюється в заяві.

Представники ЄС нагадують, що закон про вибори народних депутатів встановлює чіткі, п'ятиденні часові рамки для заперечення результатів виборів у судах. "Судові розгляди, які проходять місяці потому для підтвердження остаточних результатів виборів викликають політичну і правову стурбованість", - заявляють вони.

Нагадаємо, Власенко є захисником екс-прем'єра України Юлії Тимошенко. 22 лютого 2013 року він заявив, що подав заяву до Ради адвокатів України з проханням скасувати його адвокатське свідоцтво. За його словами, відповідно до чинного законодавства право на заняття адвокатською діяльністю припиняється з дня подання заяви, однак це не позбавляє його права продовжувати бути захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Між тим, регламентний комітет Верховної Ради ухвалив рішення про позбавлення депутатських повноважень Власенка (фракція Батьківщина) і члена фракції Партії регіонів Андрія Веревського. З відповідними позовами до Вищого адміністративного суду України звернувся голова Верховної Ради  Володимир Рибак. Сам же Власенко побоюється, що в разі позбавлення його депутатського мандата, його можуть заарештувати.

Також нагадаємо, що за підсумками брюссельського саміту Україна-ЄС 25 лютого сторони прийняли спільну заяву, що складається з 16 актуальних питань українсько-європейських відносин. В одному з пунктів йдеться про якнайшвидші кроках української влади щодо викорінення виборчого законодавства.

Досьє на Сергія Власенка

Детальніше:

До зустрічі в 2016-му? Репортаж з саміту Україна - ЄС
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини