Кернес про скасування декомунізації проспекту: Міськрада вирішить

Кернес про скасування декомунізації проспекту: Міськрада вирішить - Фото
Геннадий Кернес (скриншот видео)
10.05.2019, 16:23

Міськрада Харкова буде голосувати за повернення проспекту імені радянського військового злочинця Жукова

Мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що поставить на голосування міськради питання про повернення радянської назви проспекту Григоренка - на честь маршала Жукова, якого вважають військовим злочинцем. Про це він сказав в ефірі телеканалу ZIK.

"Як я поступлю - підпишу це рішення або накладу вето - буду думати. Однак, я зобов'язаний виносити на сесію Харківської міськради питання, пов'язані зі зверненнями громадян", - заявив Кернес, зазначивши, що петиція набрала необхідні 5000 голосів.

На ремарку ведучої про те, що глава Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович за зворотне перейменування пригрозив йому в'язницею, Кернес сказав: "Про яку відповідальність можна говорити, якщо люди подали петицію і вона набрала відповідну кількість голосів?".

Сам харківський мер, посилаючись на "висновки юридичних компаній і тих, які займалися історією" сумнівається, чи можна Жукова "прирівнювати до людей, які займалися репресіями".

9 травня Кернес закликав харків'ян підтримати петицію про знесення намету для збору допомоги українським військовим на центральній площі Харкова та повернення проспекту Григоренка імені Жукова.

Популярне