RU

Кернес помер. Хто тепер керуватиме Харковом – роз'яснення ОПОРА

17.12.2020, 12:16
Кернес помер. Хто тепер керуватиме Харковом – роз'яснення ОПОРА - Фото
Геннадій Кернес (фото – пресслужба Харківської міськради)

Міськрада Харкова повинна достроково припинити повноваження померлого мера Геннадія Кернеса, а Верховна Рада – призначити нові вибори. Це пояснив в Facebook аналітик громадської мережі ОПОРА Олександр Клюжев.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За його словами, алгоритм такий:

1. Міськрада приймає рішення, що бере до відома факт смерті мера. З цього моменту повноваження міського голови припиняються достроково;

2. Верховна Рада не пізніше ніж через 90 днів після рішення міськради призначає нові вибори.

Директорка ОПОРА Ольга Айвазовська  додала, що, згідно із законом, функції мера в разі його смерті виконує секретар міськради (в Харкові ним зараз є експерший заступник Кернеса Ігор Терехов). Не пізніше ніж через 15 днів в. о. мера повинен звернутися до Верховної Ради з клопотанням про призначення мера.

У той же час Клюжев і Айвазовська пишуть, що на практиці процес призначення нових виборів може затягуватися. Це пов'язано з тим, що міськрада має отримати копію документа про смерть мера, а також потенційним затягуванням остаточного рішення в парламенті, вважає Клюжев. Подібна ситуація вже була в Луцьку: після смерті мера Миколи Романюка в 2017-му його функції до 2020-го виконував секретар міськради Григорій Пустовіт.

LIGA.net  намагалася додзвонитися до Харківської міськради з проханням розповісти про подальші дії, однак там так і не відповіли.

Нинішній секретар міськради Харкова Ігор Терехов вже написав в Faceboоk, що разом з командою буде "продовжувати справу Кернеса".

З його профайла на сайті  ЧЕСНО відомо, що Терехов працював з 1994-го в ЗАТ "Промислова компанія "Укркондиціонер", в 1997-му був призначений гендиректором ВАТ "Харківський завод "Кондиціонер". Кар'єру в органах влади почав з 1999 року, він уже був:

  • начальником управління з питань підприємництва та управління споживчого ринку міськради (1999-2006);
  • економічним радником керівництва ХОДА (2006);
  • заступником голови ХОДА (2007);
  • заступником мера (з 2010) і першим заступником мера (з 2015);
  • депутатом міськради 7 скликання (обраний від партії Відродження), членом постійної комісії з питань планування, бюджету і фінансів;
  • керівником фракції Опозиційний блок – довіряй справам в міськраді 7 скликання.

Також в 2006 році балотувався до Верховної Ради від блоку Наша Україна, але в парламент не пройшов. На місцевих виборах 2020-го став депутатом міськради 8 скликання (другий номер у списку Блоку Кернеса – Успішний Харків).

ЧЕСНО також стверджує, що за час каденції Терехов пропустив понад 50% сесій своєї комісії, а в 2020 році гречкосіяв, роздавав паски, брендовані його ім'ям.

Читайте також розбір від LIGA.netЯк влаштовано Харківське царство, яке побудував Кернес

Марк Сировой
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини