RU

Кемерон закликає НАТО стримувати російську агресію - FT

04.08.2014, 11:43
Кемерон закликає НАТО стримувати російську агресію - FT - Фото
Девід Кемерон (фото - ЕРА)
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав лідерів країн НАТО підтримати заходи щодо захисту альянсу і попередити можливий напад Росії, в тому числі шляхом завчасного розміщення військових припасів і техніки в прикордонних державах, пише The Financial Times.

"Ми повинні узгодити довготривалі заходи зі зміцнення нашої здатності швидко відповісти на будь-яку загрозу, заспокоїти тих союзників, які турбуються за безпеку своїх держав, і стримати будь-який прояв російської агресії", - заявив Кемерон.

У статті йдеться, що "несподіваний тон листа Кемерона до лідерів НАТО напередодні саміту альянсу, який пройде в наступному місяці в Уельсі, має на увазі, що альянсу необхідно бути насторожі щодо загрози з боку Москви в дуже короткий термін".

"Заяви Кемерона відповідають пропозиції командувача європейськими силами НАТО генерала Філіпа Брідлава, який виступає за забезпечення бази в Польщі достатньою кількістю зброї, військового спорядження та інших припасів для швидкого розміщення тисяч солдатів проти Росії", - зазначає газета.

"Тим не менше, в листі не пропонується заздалегідь розмістити значну кількість військ НАТО біля російського кордону", - йдеться в статті.

Незважаючи на жорсткі заяви Кемерона, аналітики, які з червня працюють за дорученням вищого військового командування, вважають, що оборонні витрати Великобританії скоро опустяться нижче прийнятої НАТО позначки в 2% ВВП. "Міністерство оборони заперечує цю заяву", - пише видання.

Нагадаємо, 4-5 вересня у Великобританії пройде саміт НАТО. У своєму листі прем'єр-міністр виділяє п'ять пріоритетних тем для обговорення на майбутньому заході: відповідь на дії Росії, фінансова підтримка збройних сил Афганістану, збільшення витрат на оборону, зобов'язання взаємодіяти з державами, які поділяють демократичні цінності, і створення хартії на підтримку військовослужбовців НАТО і їх сімей. "Саміт в Уельсі повинен довести, що НАТО - найміцніший альянс з надійними партнерами по всьому світу, який є джерелом миру в усьому світі і стабільності, створюючи безпечне середовище для економічного зростання", - йдеться в листі Кемерона.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини