КДБ Білорусі підтвердив вирок Шаройко

КДБ Білорусі підтвердив вирок Шаройко - Фото
Павло Шаройко (фото - Facebook)
30.05.2018, 15:41

Засуджений громадянин України утримується в СІЗО КДБ

Власний кореспондент Українського радіо Павло Шаройко, який працював в Білорусі, засуджений до 8 років позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві. Про це повідомив голова Комітету держбезпеки Білорусі Валерій Вакульчик, передає російський ТАСС.

Раніше про вирок українському громадянину за шпигунство повідомляв посол України в Мінську Ігор Кизим.

Вакульчик підтвердив і доповнив цю інформацію.

"Так, 8 років. Цей суд відбувся ще в лютому. Його вину доведено, є вичерпні докази", - зазначив глава білоруського КДБ.

Вакульчик поінформував, що засуджений громадянин України утримується в СІЗО КДБ Білорусі.

Він закликав не пов'язувати арешт і вирок Шаройку з арештом і судом в Україні за звинуваченням у шпигунстві громадянина Білорусі Юрія Політика. При цьому він не виключив, що в майбутньому між Києвом і Мінськом може відбутися обмін засудженими громадянами.

17 листопада 2017 року стало відомо, що в Білорусі за звинуваченням в "шпигунстві" затримали власного кореспондента Українського радіо Павла Шаройка. У КДБ заявили, що той є співробітником ГУР, "створив агентурну мережу" з числа громадян Білорусі, "які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору відомостей розвідувального характеру у військово-політичній сфері". ГУР Міноборони спростувало цю інформацію.

Також Білорусь оголосила персоною нон грата радника посольства України в Мінську Ігоря Скворцова, який нібито "координував" діяльність Шаройка. У відповідь Україна вислала одного зі співробітників білоруського посольства в Києві.

23 травня прес-секретар МЗС Мар'яна Беца повідомила, що Верховний суд Білорусі засудив українського журналіста Павла Шаройка до більш ніж восьми років позбавлення волі.