RU

Казахстан незадоволений домінуванням росіян в ЄЕК

24.12.2013, 15:35
Казахстан незадоволений домінуванням росіян в ЄЕК - Фото
Нурсултан Назарбаєв (фото - life24.kz)
Казахстан незадоволений домінуванням росіян в Євразійській економічній комісії - наднаціональному органі Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану.

Про це президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв сказав перед початком засідання Вищої Євразійської економічної ради на рівні глав держав сьогодні в Москві, повідомляє УНІАН.

"У Мінську ми знову ж домовилися, щоб не було недовіри між нами, налагодити ефективну роботу нашої комісії, вирішити питання про рівну представленість наших громадян в департаментах ЄЕК. Ми говорили: директор, два заступники, домовилися. 23 департаменти, по сім очолюють Казахстан і Білорусь, дев'ять - громадяни Росії. І скрізь принцип, що там всі три держави будуть (представлені, - ред.). У деяких департаментах вже працюють три-чотири заступника, і всі - російські громадяни. Навіщо таке розпорошення коштів? Я думаю, навпаки, нам треба їх до двох скоротити і заощадити гроші. По іншим співробітникам департаментів пропонується норма з урахуванням пайової участі держав-членів", - сказав Назарбаєв.

При цьому він підкреслив, що зараз немає необхідності надмірно розширювати повноваження ЄЕК.

"Їх (повноважень, - ред.) досить, давайте будемо працювати. Про це ми говорили і в Астані, і в жовтні в Мінську. Разом з тим у процесі роботи над проектом договору простежується безліч моментів, де комісія намагається взяти на себе додаткові повноваження. Може бути, вони потрібні, ці повноваження, але це треба тут обговорити і наділити такими повноваженнями, а не намагатися взяти собі те, чого немає", - сказав Назарбаєв.

Нагадаємо, сьогодні прем'єр-міністр України Микола Азаров відбув з одноденним робочим візитом до Росії для участі в засіданні Вищої Євразійської економічної ради на рівні глав держав у Москві.

Досьє на Нурсултана Назарбаєва

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини