Казахстан може стати наступною жертвою Росії

11.05.2017, 16:55
Казахстан може стати наступною жертвою Росії - Фото
Нурсултан Назарбаєв і Володимир Путін (фото - EPA)

Влада шукає спосіб уберегтися від РФ, зберігши тісні економічні зв'язки. Але багатовекторність може в підсумку коштувати Казахстану територій

Московський режим Володимира Путіна почне агресію проти Казахстану відразу після смерті Нурсултана Назарбаєва. Про це йдеться в великому спецпроекті LIGA.net, присвяченому триріччю російсько-української війни "Війна 2017".

"Казахстан розвалять після смерті Нурсултана Назарбаєва, цілину заберуть відразу, скажуть - споконвічна", - говорять LIGA.net високопоставлені українські дипломати, знайомі з регіоном.

Глава Верховної Ради Андрій Парубій, говорячи про майбутнє Казахстану в зв'язку з можливою агресією Росії, зазначає, що в цій країні розуміють загрози від Росії, але зробити вже практично нічого не можуть. Разом з тим, за його словами, Назарбаєв "бачить і оцінює, що чекає його країну в найближчому майбутньому".

Влада Казахстану шукає спосіб уберегтися від впливу РФ, зберігши тісні економічні зв'язки як з Росією, так і з Китаєм. Але багатовекторність Астани, як колись Києва, може в підсумку коштувати їй територій.

Секретар РНБО України  Олександр Турчинов зазначає: про бажання РФ повернутися до кордонів СРСР говорять всі публічні висловлювання кремлівського керівництва. "Це не ховається, на це працює російська пропаганда, спецслужби і силовики", - сказав він.

За словами Турчинова, для виконання своєї мети режим в Москві застосовує по відношенню до сусідів технологію втягування і жорсткого підв'язування до орбіти своїх інтересів. "Тут і вплив на вибори, на кадрові призначення, фінансовий або енергетичний (газовий, нафтовий) допінг, розміщення військових баз, створення військового квазісоюза (ОДКБ - Організація договору про колективну безпеку, куди входять Росія, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан). Ну, а в разі виходу цих держав за розставлені для них прапорці в хід піде схема заміни керівництва, а в разі неможливості цього - банальна військова сила", - говорить секретар РНБО.

Продовження читайте в спецпроекті "Війна 2017"

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих