RU

Катерина Ющенко розказала про фізичні страждання чоловіка

18.09.2009, 10:48

Катерина Ющенко вважає свого чоловіка, Президента України Віктора Ющенка справжнім героєм - незважаючи на біль, який переслідував його після отруєння, він не здався, оскільки "свято вірив у свій обов'язок перед Україною і її громадянами". Про це вона заявила в інтерв'ю газеті "Україна молода". За її словами, перші два-три роки після отруєння "Віктор терпів неймовірні страждання".

"Перші два — три роки були надзвичайно складними для нашої родини. Віктор терпів неймовірні страждання. Кожного дня вставав, 1215 годин проводив на роботі, а після цього повертався додому і проходив кількагодинні лікувальні процедури. Іноді доводилося 34 рази на день міняти йому сорочку — адже на його шкірі часто відкривалися криваві рани. Лікарі були шоковані тим, що людина може працювати з таким страшним болем. Я не дозволяла, щоб діти, старші та молодші, знали, наскільки все було погано", - розказала вона.

За її словами, факт отруєння був підтверджений десятками тестів, зроблених у лабораторіях різних країн світу.

"Я знаю, що перед нинішніми виборами почали навіть вказувати на мене пальцем у справі отруєння — ніби я сфальсифікувала результати тестів, розробила цей план, щоб допомогти йому виграти вибори. Це та глибина морального падіння, якої можуть досягти наші опоненти і їхні "оплачені" журналісти, щоб "виграти" вибори, — але я не вірю, що ці вибори можна виграти лише брехнею. Ті, хто кажуть таке, хочуть приховати той факт, що у вересні 2004 року Віктор був дуже близький до смерті", - відмітила К. Ющенко.

Дружина Президента стверджує, що, починаючи з весни 2004 року, її сім'я постійно отримувала погрози. "За нами слідкували, ми знали, що наші телефонні розмови прослуховують. Декілька людей попереджали мене, що якщо я народжу свою дитину в Україні, то її або мене вб’ють у лікарні. Думаю, це не було правдою, а просто залякуванням. Багато людей протягом всього 2004 року говорили мені, що Віктора хочуть вбити. Навіть уже після отруєння я дуже боялася, що хтось прийде в лікарню і закінчить справу. Коли ми були на Майдані, кожного дня до мене підходили люди і говорили, що були плани вбити або дискредитувати членів нашої родини", - каже вона.

К.Ющенко зізнається, що восени 2004 року ніхто поняття не мав, що саме було причиною отруєння. "Ми знали, що Віктор смертельно хворий, що стан його здоров’я погіршується кожного дня, — і не знали, чому. Адже злочинці обрали отруту, яку дуже важко виявити. У грудні 2004 року ми дізналися, що у світі існує лише декілька лабораторій, які фактично мали тест для виявлення цієї отрути. Саме тому у вересні, жовтні, листопаді 2004 року я зверталася до всіх, кого знала у Європі та Сполучених Штатах, — по допомогу у визначенні причини хвороби. Мені доводилося робити це таємно, я змушена була приховувати факти, я боялася всіх і всього", - заявила перша леді держави, додавши, що все прояснила лише лабораторія в Нідерландах, яка змогла виявити отруту.

"Я вважаю свого чоловіка героєм. Він міг здатися, але терпів цей біль і напади, адже свято вірив у свій обов’язок перед Україною та її громадянами. Я дуже пишаюся цим. А той страшний час я згадую як період, коли Бог тримав нас за руки", - підсумувала К.Ющенко.

Нагадаємо, Генеральний прокурор України Олександр Медведько наразі не знає, чи буде завершена справа про отруєння кандидата в президенти В.Ющенка до президентських виборів 2010 року. "До виборів - не знаю. Поки не знаю", - наголосив він.

В.Ющенко відчув різке погіршення здоров'я у вересні 2004 року під час президентської кампанії. Він був шпиталізований до австрійської клініки, де було встановлено, що в його організмі присутня сильна отрута - діоксин.

На даний момент він на 95% виведений з організму В.Ющенка.

Катерина Ющенко: біографія і добірка новин>>>
Віктор Ющенко: біографія і добірка новин>>>
Отруєння Віктора Ющенка: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини