RU

Каспаров - Обамі: Це війна, ідіот!

03.09.2014, 15:03
Каспаров - Обамі: Це війна, ідіот! - Фото
Гаррі Каспаров. Фото - politikus.ru
Для перемоги України у війні з російськими військами, їй необхідна військова допомога. Якщо ж країни НАТО відмовляться направити Києву летальну зброю, це стане новим "зеленим світлом" для президента РФ Володимира Путіна. Про це йдеться в статті російського опозиціонера, чемпіона світу з шахів Гаррі Каспарова для журналу Time.

"Російські війська і танкові колони просуваються вглиб східної України. Уряд України просить захисту у вільного світу, який, як вони сподіваються, прийме і захистить їх, як своїх. Лідери вільного світу тим часом щосили намагаються підібрати правильне формулювання для того, щоб звільнити себе від морального обов'язку надати цю допомогу", - пише Каспаров.

"Криваве вторгнення Путіна в суверенну європейську країну стає "втручанням", так само як Крим - пам'ятаєте, був такий Крим? - був "таким, що не зустрів опору приєднанням", а не аншлюсом. Всього шість тижнів тому був збитий цивільний авіалайнер - пам'ятаєте, був такий МН-17? - і хоча більш 100 жертв досі не опізнані, гнів вже розчинився в ввічливих обговореннях того, чи варто розслідувати це як злочин, як військовий злочин або взагалі не розслідувати", - відзначає російський опозиціонер.

За його словами, "боягузливі репліки" керівництва Німеччини та США щодо ситуації в Україні так само "ганебні", як пропаганда путінського режиму, але при цьому набагато більш небезпечні.

"Навряд чи потрібні московські димові завіси при наявності настільки свідомої сліпоти. Брехня Путіна очевидна і очікувана. Європейські лідери і Білий дім навіть більше Кремля бажають зробити вигляд, ніби це внутрішній конфлікт, який не потребує нічого, крім розпливчастих обіцянок - та й то на безпечній відстані", - підкреслив Каспаров.

Президент України Петро Порошенко нещодавно зустрівся з президентом США Бараком Обамою у Вашингтоні, нагадує опозиціонер. "Але заява Обами не показала ніяких ознак того, що він бажає визнати реальність. Загальні побажання про "мобілізацію міжнародного співтовариства" нікуди не годилися вже шість місяців тому. Чути їх знову, в той час як російські війська беруть українські міста, просто смішно", - йдеться в статті.

"Якщо Обамі потрібна легітимність, то Росія явно порушує практично кожен пункт  резолюції ООН 3314 від 1974 року "визначення агресії". Можливо, Порошенку слід було в тон повсякденному одязі Обами надіти футболку з написом "Це війна, ідіот!", - вважає Каспаров.

На його думку, в той час, коли російські танки і артилерія завдають ударів по українським військам, постійні твердження Обами, що в Україні відсутнє військове вирішення конфлікту, звучать все більш відірваними від реальності - "немає часу вчити тонучого плавати".

Каспаров вказує, що, незважаючи на відповідь США, Канади та Європи на путінську агресію, вони завжди на кілька кроків відстають від президента РФ, починають дії, коли їх стримуючий потенціал вже вичерпаний.

"Поки Путін може без опору йти від перемоги до перемоги, його підтримка зростає. Він узяв Крим практично без єдиного пострілу. Він наповнив схід України агентами і зброєю на тлі сум'яття європейців... Російські військові командири на передовій - не дурні. Вони в курсі, що НАТО спостерігає за ними і може рознести їх на шматочки в будь-який момент", - зазначив Каспаров.

На його думку, російські військовослужбовці в Україні покладаються на "путінську ауру невразливості", яка посилюється кожен день, поки Захід відмовляється надати Україні військову підтримку.

"Цим командирам слід дати зрозуміти, що вони протистоять переважаючим силам, що їх життя у величезній небезпеці і що вони можуть бути і взяті до неволі і засуджені. Щоб ця загроза стала реальною, необхідна негайна військова допомога або навіть"введення військ", якого бажають уникнути всі, крім Путіна. Якщо країни НАТО відмовляться направити летальну зброю Україні, це стане новим зеленим світлом для Путіна", - підкреслив він.

У той же час, Каспаров називає санкції проти РФ "важливим інструментом" і вказує на необхідність їх розширення.

"Громадяни Росії можуть змінити курс Путіна, але у них мало стимулів для того, щоб йти на величезний ризик, роблячи це в поточних обставинах. Зараз вплив можуть зробити тільки санкції, які змусять росіян відчути ціну путінської війни. Це завжди було останнім засобом, і цього б не знадобилося, якби Захід не реагував так м'яко на кожному кроці. Інший фактор, який вже знижує ентузіазм росіян - російські військові втрати, які кремлівська пропагандистська машина так старанно намагається замовчати", - відзначає Каспаров.

На його думку, зараз залишилися лише "ризиковані і складні варіанти" спроб зупинити російського лідера.

"Як завжди буває зі спробами зупинити диктатора - після кожної затримки ціна зростає... Найкраще обгрунтування для дій, покликаних зупинити Путіна, гранично очевидно: завтра зробити це буде ще складніше", - резюмував Каспаров.

За матеріалами: kasparov.ru

Читайте також: Каспаров радить, як грати з Путіним - WSJ

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини