RU

Карпачова вимагає від Пшонки порушити справу за побиття Тимошенко

25.04.2012, 12:15
Карпачова вимагає від Пшонки порушити справу за побиття Тимошенко - Фото
Ніна Карпачова
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова вимагає від генерального прокурора Віктора Пшонки порушити кримінальну справу й відсторонити від виконання посадових обов'язків осіб, причетних до конвоювання Юлії Тимошенко в лікарню, в результаті якого вона отримала тілесні ушкодження. Про це сказано в заяві Карпачової, оприлюдненій сьогодні на брифінгу.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Карпачова нагадала, що відповідно до статті 7 закону про уповноваженого Верховної Ради з прав людини, новообраний омбудсман (вчора на цю посаду обрали Валерію Лутковську, - ред.) вступає на посаду після прийняття присяги. Тому Карпачова як діючий омбудсман повинна була відреагувати на інформацію про застосування фізичної сили до Тимошенко.

Карпачова повідомила, що 23 квітня Тимошенко написала заяву прокурору Харківської області Тюріну, в якій виклала обставини її конвоювання до лікарні. У своїй заяві екс-прем'єр просила забезпечити передачу її заяви адвокату, а також негайно повідомити про цей факт уповноваженому з прав людини.

Однак про заяву Тимошенко Карпачова дізналася тільки пізно ввечері 24 квітня, коли Качанівську колонію за її дорученням відвідав її представник Сергій Кудрук.

Отримавши від Кудрука інформацію про обставини інциденту з Тимошенко, Карпачова зробила заяву, в якій, зокрема, сказано: "Уповноважений з прав людини змушена констатувати, що на кінець робочого дня 24 квітня прокуратура належним чином не відреагувала на заяву Юлії Тимошенко. Омбудсман України заявляє , що конвоювання Юлії Тимошенко подібним чином є жорстоким поводженням з ув'язненою і може бути розцінено як тортури, відповідно до статті 3 Європейської конвенції з прав людини, Конвенцією ООН проти катувань, а також Інструкцією з організації охорони кримінально-виправних установ закритого типу. У зв'язку із цим Уповноважений з прав людини вимагає від генерального прокурора України порушити кримінальну справу і відсторонити від виконання посадових обов'язків усіх причетних до факту грубого поводження з Юлією Тимошенко під час її конвоювання з колонії ".

Також Карпачова вимагає від керівника Державної пенітенціарної служби України "терміново забезпечити всю належну медичну допомогу (Тимошенко, - ред.) відповідно до рішення Європейського суду з прав людини та висновками українських, а також незалежних іноземних лікарів".

Нагадаємо, екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко 20 квітня оголосила голодування в Качанівській виправній колонії після того, як до неї нібито застосували фізичну силу для перевезення до лікарні Укрзалізниці.

Досьє на Ніну Карпачову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини