RU

Карпачова: Україна посідає четверте місце в Європі з арештів

30.05.2013, 13:15
Карпачова: Україна посідає четверте місце в Європі з арештів - Фото
Ніна Карпачова
Українські суди зловживають правом на арешт і утримання під вартою, і це стосується не тільки  Юлії Тимошенко і Юрія Луценка, а тисяч громадян. Про це сьогодні на прес-конференції в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрило, 23)  заявила перший омбудсмен України Ніна Карпачова.

"Ми постійно в судах зловживаємо так званим правом на арешт. Можу навести цифри. Україна була і залишається однією з країн на євразійському континенті, де застосовується арешт в масовому порядку. Фактично це 320 арештів і затримань на 100 тис. осіб. Ми на четвертому місці після Росії, Білорусі та Азербайджану ", - сказала Карпачова.

За її словами, ця ситуація почала трохи змінюватися тільки після набрання чинності нового Кримінального процесуального кодексу. "При всіх його (КПК, - ред.) недоліках, про які кажуть правозахисники, це все одно був крок вперед. І сьогодні вже можна сказати, десь 12-13 тис. ув'язнених звільнилося за нормами нового КПК", - додала вона .

Карпачова констатувала, що в 2010 році кількість скарг українських громадян до Європейського суду з прав людини на арешти і утримання під вартою зросла в два рази. Українські суди, вважає вона, недостатньо використовують при прийнятті таких рішень норми Європейської конвенції з прав людини і прецеденти ЄСПЛ, хоча все це є частиною українського законодавства. "Європейський суд з прав людини вже виносив рішення з аналогічним скаргам на арешти - це Шалімов проти України, Москаленко проти України і Буряга проти України... Але національні суди недостатньо мотивують необхідність арешту обвинуваченого особи", - підкреслила перший омбудсмен.

Коментуючи рішення ЄСПЛ про незаконність арешту Тимошенко, Карпачова нагадала, що особисто зверталася до судді Печерського суду Києва Родіона Кірєєва з пропозицією переглянути його, але отримала відмову. "У руках Кірєєва була не тільки доля Тимошенко, а й імідж України з точки зору уваги до Європейської конвенції та прецедентних рішень Європейського суду з прав людини. На превеликий жаль, пан Кірєєв не прислухався до моїх звернень. Я отримала негативну відповідь, але з часом всі ці моменти, які я змалювала у зверненні до Кірєєва, точно так само були вивчені ЄСПЛ і знайшли своє відображення в його рішенні", - підсумувала вона.

Досьє на Ніну Карпачову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини