RU

Карпачова збирається відстояти у КСУ "право дітей сиріт на всиновлення"

05.08.2008, 15:46

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова звернулася до Конституційного Суду України з конституційним представленням, пропонуючи визнати неконституційними положення статті 211 Сімейного кодексу України, якими встановлено, що "різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може перевищувати сорок п'ять років".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у секретаріаті Уповноваженого ВР України у правах людини, Н. Карпачова відзначила: "У зв'язку із введенням у квітні 2008 року такого вікового цензу громадянам України, відповідні державні органи почали відмовляти у реалізації їхнього права на всиновлення, а дітям, що залишилися без батьківської опіки, - у невід'ємному праві мати сім'ю і виховуватися в ній, а не в дитячих будинках".

"У представленні Уповноваженого передусім наголошується, що через таку нововведенну дискримінаційну норму частина дітей-сиріт позбавляється свого законного права мати сім'ю, а потенційні усиновлювачі - стати батьками, що не можна розцінювати інакше, як грубе порушення їхніх конституційних прав", - зазначила вона.

Н. Карпачова наголосила, що у цей час в Україні поза сім'єю опинилося близько 103 тисяч дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки, тоді, як у 2007 році усиновлено лише 3 434 дитини. Уповноважений у справах людини зазначає, що тепер фактично заборонено 45-річним жінкам та чоловікам всиновлювати немовлят, 46-річним - дітей віком до 2 років, 47-річним - до 3 років тощо.

Досьє на Ніну Карпачову>>>

Детальніша інформація про інших відомих персон >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини