RU

Карпачова стурбована високим рівнем расизму в Україні

25.07.2008, 15:49

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова "занепокоєна новим фактом ксенофобії - нападом на п'ятьох студентів з Китаю в районі столичного ринку "Троєщина".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в секретаріаті Уповноваженого ВР України з прав людини, Н. Карпачова нагадала, що внаслідок нападу 20 липня 2008 року двоє студентів отримали ножові поранення і у важкому стані їх доправили до лікарні швидкої допомоги, одного - у стані коми.

"Цей звірячий напад, скоєний очевидно з расистських намірів, став ще одним підтвердженням того, що в Україні, незважаючи на зусилля, що докладаються виконавчою владою зі створення спеціальних підрозділів з протидії расизму та ксенофобії, ці явища перетворилися в соціальну проблему", - зауважила вона.

Згідно з моніторингом Уповноваженого ВР України з прав людини, від початку 2008 року проти іноземців в Україні скоєно близько 200 злочинів, у тому числі 35 расистських нападів, із них 15 вбивств, 6 потерпілих - вихідці з Азії та Африки. Особливо гостро ці проблеми стоять у столиці України.

"Враховуючи наростаючу гостроту проблем ксенофобії та расизму щодо іноземців та осіб певних етнічних груп, що мешкають в Україні, надає особливого звучання вимозі Уповноваженого з прав людини: створити в Україні незалежний центральний орган виконавчої влади, який займатиметься реалізацією ефективної міграційної політики як щодо захисту прав громадян України, вимушених працювати за кордоном, так і щодо осіб іноземного походження, шукачів притулку та біженців, що проживають в Україні", - зазначили в Секретаріаті.

Досьє на Ніну Карпачову >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини