RU

Кармазін загрожує позбавленням мандатів ще п'яти депутатам

22.02.2013, 09:53
Кармазін загрожує позбавленням мандатів ще п'яти депутатам - Фото
Юрій Кармазін
На початку наступного тижня у Вищому адміністративному суді будуть оскаржені результати парламентських виборів 2012 року ще в п'яти мажоритарних округах. Ініціатор кампанії з позбавлення народних депутатів повноважень колишній парламентарій Юрій Кармазін заявив, що вже закінчує збір доказів фальсифікації результатів голосування. Про це пише Комерсант-Україна.

Кармазін вирішив зберегти інтригу і відмовився вчора повідомити, в яких округах він зажадає перевиборів. За його словами, факти фальсифікацій збиралися в "окремих округах Одеської області та міста Харкова", а також в окрузі N14 (Вінницька область) - там переміг самовисуванець Віктор Жеребнюк (Партія регіонів), округах N44, 45, 59 (Донецька область), в яких перемогли Микола Левченко, Юфим Звягільський, Олександр Васильєв відповідно (усі - ПР). Перевірка також проводиться в округах N90 (Київська область), де переміг самовисуванець Віталій Чудновський (позафракційний), N184 (Херсонська область) - там перемога дісталася Миколі Дмитруку (ПР), і N200 (Черкаська область), чиїм представником в Раді став Антон Яценко ( ПР).

Народні депутати дізналися про підготовлюваний перегляд результатів виборів в округах, де вони були обрані, від журналіста. "У мене в окрузі проживає всього 200 тис. чоловік, а я отримав 90 тис. голосів виборців, що становить майже 80%. Я думаю, що ці цифри говорять самі за себе. Можна перевіряти і зважувати, але ці цифри дуже важко оскаржити. Якщо у кого є бажання, хай спробує", - заявив Левченко. "У нас не було жодного судового позову, жодної окремої думки окружних і дільничних виборчих комісій, не було перерахунків, скарг спостерігачів, ніхто не оскаржував перемогу. Мені не зовсім зрозуміло, що може Юрія Анатолійовича бентежити в моєму окрузі. Якщо він вважає, що повинен подати в суд - хай подає ", - сказав Яценко.

У Партії регіонів в діях Кармазіна угледіли ознаки політичної справедливості. "У нас є правова колізія, у зв'язку з якою ми звернулися до Конституційного суду, але те, що ці позови стосуються членів Партії регіонів, позбавляє сенсу всі спроби навішати ярлики, що такі дії направлені проти однієї політичної сили", - повідомив народний депутат Володимир Олійник (ПР).

Нагадаємо, 8 лютого Вищий адміністративний суд (ВАС), незважаючи на закінчення встановлених законом строків оскарження результатів виборів, а також всупереч прямим нормам Конституції, скасувала реєстрацію народних депутатів Олександра Домбровського і Павла Балоги (обидва - позафракційні), обраних в одномандатних округах N11 (Вінницька область) та N71 (Закарпатська область) відповідно. Втім, зважаючи на явну юридичну  колізію Домбровський і Балога як і раніше залишаються депутатами.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини