RU

Карасьов прогнозує спробу відставки Кириленка і відновлення коаліції

10.11.2008, 12:10

Політолог Вадим Карасьов не виключив, що цього тижні станеться спроба відсторонення В'ячеслава Кириленка з посади лідера фракції НУНС і відновлення демократичної коаліції. Про це політолог, директор Інституту глобальних стратегій сказав на прес-конференції.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, В. Карасьов наголосив, що, хоча сьогодні тема проведення позачергових парламентських виборів не закрита, це не є зараз дуже актуальним, оскільки Президент займається розв'язанням проблем, пов'язаних з економічною кризою. "Це не означає, що вибори взагалі виключені з порядку денного", - наголосив В. Карасьов і додав, що єдиний спосіб уникнути виборів - це створити коаліцію, і цим самим "розморозити" політичну кризу.

Політолог відзначив, що може бути створено як "велику" коаліцію, так і відновлено демократичну. "Сьогодні Юлія Тимошенко прагне якось склеїти, створити нову коаліцію, щоб уряд отримав легітимність в умовах економічної кризи. Тому що на сьогодні уряд не має мандату і легітимності, щоб провести через Верховну Раду свої закони", - відзначив В. Карасьов.

За його словами, на цьому тижні стануться спроби або створення великої коаліції, або поновлення старої. "Для цього (для поновлення демократичної коаліції - ред.) треба, щоб фракція (НУНС - ред.) ухвалила юридичне рішення, а потім працювати з кожним депутатом поіменно, щоб було створено нову коаліцію", - наголосив Карасьов. Він вважає, що на сьогодні цьому процесу заважає група В. Кириленка у фракції НУНС. "У цьому сенсі хто заважає Юлії Тимошенко? Якраз група Кириленка, яка проти поновлення. Тому необхідно його прибрати", - сказав політолог.

В. Карасьов прогнозує, що цей тиждень стане вирішальним у процесі поновлення коаліції. "Я так думаю, що цей тиждень буде у цьому плані ключовим. Очевидно, стратегія буде такою: провести засідання фракції НУНС без Кириленка або з Кириленком, проголосувати за його відставку і за обрання нового лідера фракції, а потім вже працювати з кожним окремим депутатом", - наголосив В. Карасьов і додав, що, хоч така стратегія є складною, але її реалізація можлива.

Раніше народний депутат від НУНС Володимир Ар'єв заявляв, що єдиний шанс подолання розбіжностей між групами депутатів, що раніше входили у фракцію НУНС - це заміна лідера фракції В. Кириленка на фігуру, незалежну від Секретаріату Президента.

Досьє на Вадима Карасьова >>>
Довідка про Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" >>>

Все про дострокові вибори-2008>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини