RU

Карантин вихідного дня не зупинить COVID-19, потрібен локдаун – Київська школа економіки

12.11.2020, 18:16
Карантин вихідного дня не зупинить COVID-19, потрібен локдаун – Київська школа економіки - Фото
Ілюстративне фото: Сергій Долженко/ЕРА

У Київській школі економіки  вважають, що карантин вихідного дня не допоможе зупинити поширення COVID-19 в Україні. На їхню думку, необхідно ввести національний локдаун на певний період часу. До такого висновку фахівці прийшли за результатами моделювання ситуації.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Карантин вихідного дня, на думку експертів КШЕ, не зупинить хворобу, і до того ж завдасть шкоди бізнесу та добробуту сімей.

"Жодне часткове обмеження на сьогодні не є ефективним засобом стримування пандемії в Україні. Його наслідком буде неминуче введення більш жорстких обмежень у майбутньому – з ще більшими втратами для економіки", – вважають у КШЕ.

На їхню думку, слід ввести національні обмеження (локдаун у певних сферах за прикладом Німеччини) на певний період часу (один місяць). Обмеження повинні супроводжуватися пакетом економічної підтримки для бізнесу і громадян.

Національні обмеження вже мають ефект у Бельгії та Чехії. Зате в Румунії, де застосовують компромісний варіант карантину як в Україні, зростання інфікування прискорюється, зазначають у школі.

У КШЕ також вважають, що необхідно радикально збільшити обсяги тестування – пропонують ввести пряму оплату тестування приватним лабораторіям через Національну службу здоров'я.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини