RU

Кандидат в аудитори Браун повідомив, хто його покликав до України

12.07.2017, 17:05
Кандидат в аудитори Браун повідомив, хто його покликав до України - Фото
Найджел Браун
Комітет Верховної Ради з протидії корупції почав заслуховувати кандидатів від Верховної Ради до комісії з незалежної зовнішньої оцінки (аудиту) роботи Національного антикорупційного бюро, повідомляє кореспондент LIGA.net.

Першим комітет заслухав Найджела Брауна. Відповідаючи на запитання членів комітету, Браун сказав, що він раніше не мав по своїй спеціальності контактів з українськими державними органами. Раніше він консультував уряди США, Кіпру, Казахстану, Великобританії, проте це не були питання антикорупційної роботи.

У відповідь на питання про те, хто організував йому пропуск в гостьову ложу Верховної Ради під час попереднього приїзду до Києва для висунення його кандидатури в аудитори НАБУ, Браун повідомив, що пропозицію він отримав від Наталії Мезенцевої через міжнародну асоціацію розслідувачів, а також що попередньо вже в Києві з ним розмовляв депутат Артур Герасимов.. За твердженням Брауна, витрати за той візит він ніс самостійно і запрошуюча сторона його візит не оплачувала.

Брауна запитали також, які його навички дають йому підстави вважати, що він підходить для ролі аудитора НАБУ. У відповідь він повідомив, що нещодавно проводив аудит однієї великої міжнародної комерційної компанії, і що результати роботи його групи були підтверджені паралельним аудитом провідних аудиторських фірм.

Темою наступного питання стало те, що під час попереднього візиту в Україну Браун публічно озвучив свою думку про роботу НАБУ, і чи вважає він етичним такі заяви по темі свого передбачуваного аудиту. Браун заявив, що з великим подивом читав публікації, в яких йому приписували висловлювання, яких він не допускав. Про НАБУ він говорив публічно тільки те, що Бюро вже виконало велику роботу, а щоб зробити якісь менш очевидні висновки, він повинен мати для таких висновків підстави.

Комітет продовжує розгляд інших кандидатур, серед кандидатів - іспанський прокурор Карлос Кастресана, що посадив у Гватемалі 150 корупціонерів з вищих кіл влади, і американський прокурор у справі екс-прем'єра України Павла Лазаренка Марта Борщ.

Раніше повідомлялося, що аудитором діяльності НАБУ від Кабінету міністрів обраний юрист Михайло Буроменський.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, та Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини