RU

Калєтнік заявив, що боротьба з кнопкодавами пішла на користь Раді

26.02.2013, 11:57
Калєтнік заявив, що боротьба з кнопкодавами пішла на користь Раді - Фото
Ігор Калєтнік

Про це в інтерв'ю Голосу України заявив перший заступник голови Верховної Ради, комуніст Ігор Калєтнік.

За словами Калєтніка, порушене опозицією питання про особисте голосування "пішло на користь дуже багатьом". "У залі тепер присутні багато депутатів, які не ходили місяцями. А тепер відвідували парламент навіть в дні блокування", - зазначив комуніст.

Разом з тим, за його словами, особисте голосування - не та тема, заради якої треба було блокувати роботу парламенту. "З боку опозиції присутні подвійні стандарти. З одного боку, кажуть - не можна голосувати за іншого, разом з тим - блокують. Постійно потрібно бути в діалозі, знаходити консенсус", - підсумував Калетник.

Водночас, за його словами, загрози розпуску парламенту не було і не може бути. "Якщо парламент розпустити - нічого не зміниться. Ми через це проходили, є і відповідні приклади інших держав, зокрема - Молдови. Там кілька разів розпускали парламент, і сьогодні теж є вірогідність такого сценарію", - сказав Калєтнік.

"Конфігурація парламенту змінювалася лише в рамках одного-двох народних депутатів. І таким чином від цього страждала тільки держава, тому що витрачали кошти платників податків. А ніяких змін в розкладі політичних сил не відбувалося. Тож у нас це питання і не стояло", - заявив комуніст.

Калєтнік зазначив, що можливість розпустити Раду в тому випадку, якщо парламент не працюватиме впродовж 30 днів - "це право президента, а не його обов'язок". "Всі політичні сили намагалися щодня бути в діалозі. Не було такого, що хтось поставив жорсткий ультиматум і відмовлявся один з одним розмовляти. Були домовленості, кожен висловлював свою позицію, бачення забезпечення ефективності роботи Верховної Ради. І ми прийшли до такого згодою", - наголосив перший заступник голови спікера.

Нагадаємо, раніше опозиція протягом кількох тижнів блокувала роботу Верховної Ради, вимагаючи від провладної більшості додержання Конституції в частині персонального голосування у парламенті. Розблокувати роботу законодавчого органу вдалося лише після змін до регламенту Ради. Тепер, якщо хтось із депутатів помітить, що його колега голосує за сусіда, то картку того, хто проголосував, за рішенням спікера, вилучають, а питання ставлять на переголосування.

Досьє на Ігоря Калєтніка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини