RU

Кадровий сепаратист хоче повторити досвід Придністров'я в Україні

04.08.2014, 14:57
Кадровий сепаратист хоче повторити досвід Придністров'я в Україні - Фото
Володимир Антюфеєв (фото - nytimes.com)
У той час як українська армія все ближче підступає до Донецька, проросійське керівництво ДНР не відмовляється від мети сформувати міцні урядові структури. Для цього запрошена група функціонерів з Придністров'я на чолі з Володимиром Антюфеєвим, який у липні був призначений віце-прем'єром ДНР, пише The New York Times.

Видання зазначає, що до 2012 року Антюфеєв очолював міністерство державної безпеки Придністров'я, а в даний момент він зайнятий формуванням відомства з аналогічною назвою в Донецьку. "Це явна ознака того, що повстання на сході України користується підтримкою в певних московських колах, - вважає колишній глава місії ОБСЄ в Молдові Вільям Хілл. - Було дуже цікаво побачити, що Москва знову ввела цю людину в гру".

відновлюю правоохоронні органи, відомства, що підтримують громадський порядок, міністерство внутрішніх справ і держбезпеки, - говорить 63-річний так званий віце-прем'єр ДНР. - Люди мають право жити на своїй землі, говорити тією мовою, якою хочуть. Тільки держава може захистити це право. Ми встановлюємо державний лад, сформований з волі людей".

Очікується, що загалом в Донецьк прибудуть близько 40 придністровських чиновників. Більшість з них, за словами Антюфеєва, вже знаходяться в ДНР. При цьому заступник глави самопроголошеної республіки спростовує чутки про причетність Росії до його призначення: за його словами, твердження про те, що Москва керує лідерами українських сепаратистів у режимі прямого ручного управління - абсурд.

"Антюфеєв прожив останні десять років в Придністров'ї, переховуючись від міжнародного розшуку. Справа в тому, що в Латвії він звинувачується в причетності до вбивств під час придушення демонстрацій з вимогами незалежності в 1991 році. На даний момент термін дії ордера на його арешт минув", - йдеться в статті.

Колишній міністр закордонних справ Придністров'я Валерій Ліцкай розповів, що Антюфеєв "встановив дуже тісну співпрацю між російською ФСБ і нашим МГБ": "Система була дуже добре організована, набагато краще, ніж в Абхазії та (Південній) Осетії. Він на 90% координував свою роботу з Москвою і ніколи цього не приховував". За інформацією Хілла, Антюфеєв також брав активну участь в діяльності мережі контрабанди зброї, пов'язаної з родиною колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича.

"Тут і в Придністров'ї проблеми однакові, тільки ми пройшли через них раніше, а ДНР проходить зараз. Основна проблема - це вибудовування держави, - цитує видання Антюфеєва, який вважає себе експертом у цьому питанні. - Все імперії впадуть. Тоді ми станемо вам у нагоді. Ми - помічники, професіонали. Нас можна звинувачувати, як не можна звинувачувати лікаря за пацієнта, якого він лікує. Різниця в тому, що ми не лікарі, а юристи та політологи".

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини