RU

Кабмін підтримав законопроєкт, що залишає Ситника на посаді директора НАБУ

26.11.2020, 21:00
Кабмін підтримав законопроєкт, що залишає Ситника на посаді директора НАБУ - Фото
Артем Ситник (Фото: пресслужба НАБУ)

Кабінет міністрів схвалив перехідний законопроєкт, що пропонує врегулювати питання призначення директора Національного антикорупційного бюро до внесення змін у законодавство відповідно до рішення Конституційного суду з цього питання. Таке рішення було прийнято на позачерговому засіданні уряду.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що ключові позиції – збереження незалежності НАБУ й одночасно приведення всіх положень закону про його діяльність у відповідність до норм Конституції.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Зокрема, за словами Шмигаля, Кабмін запропонує встановити повноваження Верховної Ради приймати рішення про звільнення директора НАБУ з посади, але лише за наявності підстав, чітко прописаних у законі.

"Водночас, важливим положенням закону є позиція, що нинішній керівник НАБУ продовжує здійснювати свої повноваження до моменту призначення нового керівника. Таким чином ми зміцнюємо антикорупційну архітектуру і залишаємося вірними антикорупційній політиці реформ", – зазначив прем'єр.

Міністр юстиції  Денис Малюська  підкреслив, що мета законопроєкту – забезпечити процесуальні гарантії нормальної роботи інститутів після набрання чинності рішення Конституційного суду про неконституційність окремих положень закону про НАБУ.

"Ми нічого радикально не змінюємо, але забезпечуємо збереження статусу кво до набрання чинності закону про внесення змін до Конституції чи іншого законодавства, що дозволить провести призначення директора НАБУ відповідно до рішення КСУ. Тобто, це перехідний закон, спрямований на забезпечення стабільної роботи НАБУ", – заявив міністр.

Шмигаль додав, що протягом дня законопроєкт буде доопрацьовано в секретаріаті Кабміну і передано на розгляд парламенту.

Читайте також: Зеленський гарантував послам G7, що Ситник залишиться главою НАБУ

Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини