Кабміну на роль аудитора для НАБУ запропонували трьох прокурорів

21.03.2017, 12:11
Кабміну на роль аудитора для НАБУ запропонували трьох прокурорів - Фото
5bc203beb8839d737ceab46d1eba5efe.jpg

У громадських антикорупційних організаціях стверджують, що Марта Борщ, Карлос Кастресана і Джованні Кесслер найкращим чином підходять на цю роль

Учасники коаліції громадських організацій пропонують уряду розглянути на посаду аудитора для НАБУ за квотою Кабміну трьох прокурорів: американку Марту Борщ, іспанця Карлоса Кастресана, а також італійця Джованні Кесслера. Про це йдеться в прес-релізі Transparency International Ukraine.

Російськомовна Борщ 12 років працювала федеральним прокурором в Каліфорнії і добилася висновку в США для екс-прем'єра  Павла Лазаренка.

Кастресана раніше очолював створену ООН Міжнародну комісію по боротьбі з безкарністю в Гватемалі, і за час свого перебування на посаді посадив за корупцію 150 впливових керівників цієї країни - екс-президента Альфонсо Портільо, трьох колишніх міністрів внутрішніх справ, чотири з п'яти генералів армії, трьох директорів нацполіції, бізнесменів, конгресменів, наркоторговців і торговці людьми.

"Аналогом гватемальської Комісії в Україні є Національне антикорупційне бюро", - відзначили в TIU.

Кесслер - гендиректор Європейського управління по боротьбі з шахрайством, яке розслідує всі випадки зловживання коштами ЄС, вивчає операційну і фінансову роботу будь-якого інституту чи органу ЄС. Його кандидатура схвалена посольством ЄС в Україні. Раніше Кессллер входив до конкурсної комісії з відбору директора НАБУ.

Сьогодні, 21 березня, Рада знову не змогла обрати свого аудитора для НАБУ.

Читайте також: Продавити аудитора Брауна. Чому поспішають БПП і НФ

Аудит ефективності НАБУ повинен проводитися щорічно, в тому числі шляхом вибіркової перевірки кримінальних проваджень. Аудит проводить комісія зовнішнього контролю з трьох осіб. Щороку свого представника в комісії направляють президент, Рада і Кабмін. Механізм аудиторів - єдиний інструмент влади для зняття з посади директора НАБУ, якщо буде вирішено, що той погано працює

Читайте також: Аудитор для Ситника. Коаліція програла новий раунд боротьби з НАБУ

До коаліції громадських організацій входять група Реанімаційний пакет реформ, громадське об'єднання АвтоМайдан, Центр протидії корупції та Transparency International Україна

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net в Twitter, Facebook, ВКонтакте і Одноклассниках: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами