RU

Кабмін затвердив рекордне держзамовлення по оборонці - ЗМІ

09.02.2015, 17:52
Кабмін затвердив рекордне держзамовлення по оборонці - ЗМІ - Фото
3cd44fecf91050a9fc2ae17e34b37da4.jpg
Сьогодні, 9 лютого, уряд затвердив Державне оборонне замовлення (ДОЗ) на 2015 рік, яким визначається перелік зразків техніки та озброєнь, їх кількість, необхідні бюджетні кошти, а також конкретні оборонні підприємства, на яких протягом року будуть виконуватися роботи. Про це повідомив  український політик Анатолій Гриценко  в Facebook.

"Отримав інформацію з Секретаріату Кабміну: уряд затвердив Державне оборонне замовлення сьогодні", - написав він.

Як повідомляє ZN.UA  з посиланням на джерела в Кабміні, документ був прийнятий на закритому засіданні уряду під грифом "Цілком таємно".

"Це замовлення є рекордним по бюджету за всю історію України. Сума замовлення в 6 разів перевищує асигнування минулого року. Але загальна сума замовлення може значно збільшитися після розробки Мінфіном механізму видачі державних гарантій підприємствам-учасникам оборонного замовлення. На даний момент подібний механізм тільки розробляється", - пише видання.

Також наголошується, що Кабмін прийняв рішення, що дозволяє оперативно вносити зміни в ДОЗ протягом декількох годин.

За даними видання, держзамовлення орієнтований на закупівлю бронетехніки у вітчизняних підприємств бронетанкової галузі, поставки вітчизняних систем високоточної зброї, засобів радіоелектронної боротьби.

До 15% коштів із загальної суми асигнувань буде спрямовано на закупівлю озброєнь за кордоном. Крім того, в ДОЗ передбачається проведення низки науково-дослідних і дослідно-конструкторських розробок зі створення систем управління підрозділами збройних сил, а також засобів зв'язку.

На затвердження цього важливого документа Кабміну знадобилося 40 днів, зазначив Анатолій Гриценко.

"Без цього документа жодне військове відомство не має права витрачати відповідні бюджетні кошти, не має права укладати з оборонними підприємствами договорів (контрактів) на виконання робіт. Відповідно, розробка, виготовлення і постачання техніки затримується - для всіх силових структур України: для армії, Нацгвардії, СБУ, прикордонників, розвідок...", - пояснив політик.

На його думку, в умовах війни Державне оборонне замовлення мало бути затверджене урядом невідкладно, протягом доби після прийняття бюджету. "Для цього проект потрібно готувати завчасно, паралельно із затвердженням державного бюджету. Тим більше, що потреби військ і можливості оборонки відомі", - зазначив Гриценко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини